Most Westchnień w Wenecji - legenda po włosku! - BelSole

Most Westchnień w Wenecji – legenda po włosku!

Najsłynniejszym mostem w Wenecji jest Most Rialto. Z tym nie ma dyskusji. Są jednak inne mosty w Wenecji. Drugi słynny most w Wenecji to Most Westchnień. Jaka jest historia i legenda Mostu Westchnień w Wenecji? Jak jest po angielsku a jak po włosku?

 


Most Westchnień – historia

Po włosku Ponte dei Sospiri, po angielsku Bridge of Sighs czyli Most Westchnień to wykonany z kamienia z Istrii most wzniesiony w Wenecji w XVII wieku według planu Antonio Contina. Dogodne położenie mostu z 1603 roku sprawia, że stał się jedną z największych atrakcji w Wenecji.

Most Westchnień znajduje się niedaleko słynnego Piazza San Marco. Łączy dawne więzienie Piombi z Pałacem Dożów. W przeciwieństwie do mostów jakie znamy z Polski czy wielu innych krajów Europy Most Westchnień jest mostem zadaszonym.

Most ma dziwną nazwę. Skąd się wzięła? Legenda głosi, że nazwa mostu wywodzi się od westchnień więźniów prowadzonych do sal sądowych, którzy wzdychali widząc wolny świat po raz ostatni w życiu. Legenda legendą, a rzeczywistość rzeczywistością. W rzeczywistości cele do których zamykano osoby prowadzone przez Most Westchnień służyły raczej do krótkotrwałego przetrzymywania skazanych za drobne przestępstwa, a z samego mostu niewiele widać.

Nazwa została rozgłoszona przez poemat Lorda Bayrona. Nazwa „Most Westchnień” była szeroko używana już od XVIII wieku.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz