O której Pasterka w Watykanie 2020? Czy jest Pasterka w Watykanie

Pasterka jest jedną z najważniejszych uroczystości dla Polaków obchodzących Święta Bożego Narodzenia. Jeśli w tym roku nie macie zamiaru uczestniczyć w mszy pasterskiej w swojej parafii lub w innym kościele w swoim mieście warto zainteresować się Pasterką w samym Watykanie. O której jest Pasterka w Watykanie? Czy będzie Pasterka w Watykanie 2020? Sprawdźmy to!

Pasterka to tradycyjna msza na którą wielu Polaków udaje się po zakończeniu kolacji wigilijnej. Jeśli w 2020 roku zastanawiacie się czy pójść na pasterkę czy nie to może przekona Was możliwość zobaczenia pasterki z Watykanu.

Pasterka w Watykanie organizowana jest już od dość dawna, ale każdy papież odprawia ją o innej godzinie. O której jest Pasterka w Watykanie? Pasterka w Watykanie wcale nie jest zaplanowana na północ. Papież Franciszek odprawia mszę pasterską o nieco innej porze.

Zwyczajowo Franciszek odprawia pasterkę w Watykanie o 21:30 czasu polskiego. Jest to spowodowane miejscem z którego pochodzi. Jeśli więc chcecie zobaczyć transmisję pasterki z Watykanu to warto nastawić się na 21:30. Nie wiadomo oczywiście czy pasterka 2020 w Watykanie się odbędzie, ale jeśli tak to będzie ona właśnie o tej godzinie.

Dodaj komentarz