NARTY i PLAŻA, Włochy i zima, gdzie jechać? - BelSole

NARTY i PLAŻA, Włochy i zima, gdzie jechać?

Chcecie wybrać się na zimę do Włoch na wycieczkę ale nie wiecie jeszcze gdzie? Czy we Włoszech pada śnieg, a gdzie jest ciepło w zimie? Czy może można się kąpać? Oto nasz poradnik z informacją do jakiego miasta i regionu powinniście jechać na zimę do Włoch, na święta na narty i na plażę!

Czy we Włoszech pada śnieg?

Włochy Śnieg

Tak, zależy to oczywiście od regionu – i niekoniecznie im bardziej na północ tym lepiej. Po pierwsze, zazwyczaj śnieg spotykamy w masywach górskich, są oczywiście alpy – ale pamiętajmy o apeninach. Gdzie więc wybrać się na narty do Włoch? Najlepiej wybrać kurorty narciarskie w Alpach, ich ilość oraz cena Dolomiti Ski Pass to zdecydowanie najlepsze miejsce we Włoszech na zimowe szaleństwa. Nie oznacza to, że nie będziecie mogli jechać także na narty w Apeninach, ponieważ i tutaj spokojnie znajdziecie przyjazne stoki.

Szukacie śniegu i fajnych rozrywek? Wybierzcie Mediolan – Mediolan w zimie 4 powody: Listopad, Grudzień, Styczeń i Luty!

Także z Wenecji dojedziecie do fajnych stoków narciarskich – 11 ciekawych miejsc w Wenecji które warto zobaczyć. Co zwiedzać w Wenecji?

Jeśli chodzi o Apeniny, możecie do lecieć do Rzymu i zobaczyć jak wygląda zima w Rzymie –  7 powodów by lecieć do Rzymu w zimie. Grudzień, styczeń czy luty 2020 na wycieczkę? Stoki narciarskie są w odległości od 60 do 120 km od Rzymu.

Na plażę w zimie we Włoszech?

plaża we Włoszech

W zasadzie da się, zwłaszcza w grudniu – jeśli mamy szczęście? Gdzie można się wykąpać w morzu we Włoszech w zimie? Zazwyczaj na samym południu, najlepsza będzie Sycylia, Kalabria czy nawet Apulia czy Sardynia. Morze jednak już jest trochę chłodniejsze i pamiętajcie, że nie będą to upały jak w lipcu! Kiedy piszemy ten tekst, a jest już grudzień, w Palermo jest właśnie prawie 20 stopni powyżej zera. Na szybką kąpiel jak znalazł, przynajmniej dla takich zmarzluchów jak my Polacy.

Włochy, zima – więc gdzie jechać na plażę? Zobaczcie jak wygląda pogoda i temperatura na Sycylii w zimie – Sycylia zimą. Pogoda na grudzień, styczeń i luty

Więcej szczęścia potrzeba w Apulii, ale za to jest tam co robić – 5 powodów by zobaczyć Bari i Apulię w zimie. Pogoda na grudzień, styczeń i luty na wycieczkę?

Święta Bożego Narodzenia we Włoszech

Święta we Włoszech

Jeśli nie interesuje Was tak bardzo czy jest ciepło, a nie musicie mieć także stoków narciarskich pod nosem. Chcecie zaznać za to świątecznej atmosfery, poznać włoskie tradycje Bożego Narodzenia, bądź nawet jechać na wigilię we Włoszech. Koniecznie musicie wybrać jedno z poniższych miast, są to duże miasta, ale każde z nich oferuje coś innego dla zwiedzających. Jedynym minusem w 2020 jest brak jarmarków bożonarodzeniowych we Włoszech.

Wyszukana sztuka, piękne ozdoby, romantyczne uliczki a może miejsce, żeby się zaręczyć w Boże Narodzenie? Wybierzcie Florencje –  Florencja w zimie, dlaczego warto odwiedzić to miasto w styczniu, lutym, listopadzie i grudniu?

Gdzie jeszcze można pojechać? A może Pasterka z Papieżem? Kolebka chrześcijaństwa w dzisiejszej Europie? Czyli Rzym i Watykan. Boże Narodzenie w Rzymie i Watykanie to pomysł lepszy niż dobry na wycieczkę – 7 powodów by lecieć do Rzymu w zimie. Grudzień, styczeń czy luty 2020 na wycieczkę?

Do Mediolanu jest pełno lotów, i jeśli chcecie spędzić święta blisko Alp, odwiedzić Ostatnią Wieczerzę i spędzić święta w dużym acz pięknym Mediolanie poczytajcie – Mediolan w zimie 4 powody: Listopad, Grudzień, Styczeń i Luty!

Grudzień, styczeń czy luty do Włoch?

To oczywiście zależy od celu w jakim jedziecie na wycieczkę do Włoch, ale jeśli mamy uogólnić to najmniej turystów oczywiście będzie w lutym. Najwięcej w grudniu w okolicach świąt i w styczniu oraz lutym jeśli chodzi o ośrodki narciarskie. Wysoki sezon to także wysokie ceny, więc drożej będzie we Włoszech w Alpach w styczniu i lutym i w święta, a najtaniej na południu na Sycylii lub Apulii na przykład w lutym.

Czy warto jechać do Włoch na zimę?

Tak, możecie też lecieć samolotem. Chociaż pamiętajcie aby wcześniej sprawdzić jaki region znajduje się teraz w jakiej strefie. Włochy oferują wiele podczas zimy, od klimatycznych świąt Bożego Narodzenia, przez jazdę na nartach po nawet plażowanie i trekking. Zawsze też możecie zwiedzić najlepsze atrakcje Włoch!

 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz