Od ilu lat można spożywać alkohol we Włoszech? Od ilu lat kupić alkohol? - BelSole

Od ilu lat można spożywać alkohol we Włoszech? Od ilu lat kupić alkohol?

Wielu młodszych turystów zastanawiających się na jaką destynację turystyczną naciągnąć w tym roku rodziców zastanawia się od ilu lat można pić alkohol we Włoszech. Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Włoch na pierwsze wakacje na których hormony będą buzować równie intensywnie jak woda San Pellegrino w szklance to przychodzimy Wam z pomocą. Od ilu lat sprzedają alkohol we Włoszech? Od ilu można pić i kupować?

Jeśli chodzi o wiek od którego można kupić alkohol we Włoszech to w internecie znaleźć możecie wiele mylnych informacji wprowadzających w błąd. Do niedawna faktycznie wystarczyło mieć 16 lat by legalnie kupić alkohol we Włoszech. Przepisy jednak zostały zmienione.

Od 2012 roku alkohol we Włoszech można kupić od 18 roku życia. Co innego kupić alkohol, a co innego pić alkohol. Od jakiego wieku można spożywać alkohol we Włoszech?

Tu sprawy się nieco komplikują. Niepełnoletni nie mogą kupić alkoholu we Włoszech ale… mogą się go napić w domu, a nawet w kawiarni czy restauracji pod opieką dorosłych nie mając ukończonych 18 lat. Jak donosi serwis laleggepertutti.it do spożywania wymagane jest ukończenie 16 lat. Praktyka jest taka, że wielu młodych Włochów w towarzystwie dorosłych osób z rodziny spożywa alkohol. Niepełnoletni nie mogą być pijani ale mogą spokojnie wypić lampkę prosecco pod nadzorem osób dorosłych na przykład do obiadu. Według serwisu WikiPedia nie istnieje limit 16. lat ale dane podane w internetowej encyklopedii mogą być niedokładne.

We Włoszech nie wolno sprzedawać alkoholu osobom niepełnoletnim ale każdy kto będąc niepełnoletnim był na wakacjach zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy sklepikarze w kurortach podejmują ryzyko ściągnięcia na siebie problemów i mandatu od 250 do 1000 EUR i wybiórczo podchodzą do sprawdzania dokumentów osobom kupującym napoje alkoholowe. Każdy kto był na wakacjach we Włoszech zauważył pewnie, że w wielu miejscach da się natrafić na osoby spożywające alkohol nie mające 18 lat.

Ze sprzedażą we Włoszech jest podobnie jak w Polsce. Nie ma obowiązku legitymowania się za każdym razem przy zakupie alkoholu więc osoby wyglądające na starsze często są w stanie nielegalnie nabyć trunki procentowe. Podsumowując.

Zawodnicy chcący legalnie kupić produkty konieczne do uprawiania wudżitsu muszą być pełnoletni. Alkohol można kupić we Włoszech od 18. roku życia ale zwyczajowo nie ma ograniczeń jeśli chodzi o jego spożywanie pod okiem osób dorosłych od 16. roku życia.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz