Walentynki na Cyprze, ślub, klątwy i ciekawostki - BelSole

Walentynki na Cyprze, ślub, klątwy i ciekawostki

Wyspa miłości, wyspa Afrodyty, Cypr. Czy na Cyprze obchodzi się Walentynki? Czy Cypryjczycy obchodzą Walentynki? Czy są 14 lutego? Oto 7 ciekawostek o Walentynkach na Cyprze.

Walentynki na Cyprze obchodzone są przez zakochanych tak samo jak w innych krajach, jednak samo miejsce nadaje dodatkowy wymiar dla wyjazdów na walentynki na Cypr. Cypryjczycy obchodzą Walentynki 14 lutego podobnie jak my Polacy, w dobrym guście jest kupienie prezentu, kwiatów lub wzięcie partnera lub partnerki na kolację lub jakąś aktywność.

Cypr wyspa miłości

skała Afrodyty Cypr

To właśnie na Cyprze z piany morskiej wyłoniła się mityczna Afrodyta. Bogini miłości. Znajduje się na naszej liście miejsc które należy odwiedzić będąc na Cyprze. Skała może nie jest epicka, ale jest na pewno symbolem tego pięknego uczucia. Na wyspie znajdziecie wiele miejsc związanych z Afrodytą, Łaźnie Afrodyty na półwyspie Akamas czy Świątynia Afrodyty w Pafos. 

Ślub na Cyprze

ślub na Cyprze

Tak, na Cyprze możecie wziąć Ślub, wiele miejsc oferuje taką 'usługę’ na przykład na plaży Ayia Napa lub Cape Greco. Zobaczcie jak te miejsca wyglądają w zestawieniu najpiękniejszych miejsc na Cyprze. Wesele na około 80 osób na Cyprze kosztuje około 13000 EUR, do tego około 150 EUR za ceremonię zaślubin, 1000 EUR za fotografa, około 500 EUR za DJ-a. Pakiety za ślub na plaży na Cyprze kosztują od 5000 EUR za ceremonie. 

Seksualne klątwy

Macie złe wspomnienia z Walentynkami, nie ma problemu!. Na Cyprze odnaleziono jedną z najstarszych klątw seksualnych na świecie zapisanych na artefakcie z VII wieku. W pobliżu Limassol znaleziono ołowianą tabliczkę z napisem Niech Cie twój penis boli, kiedy się kochasz. Napis ten pochodzi z czasów kiedy na Cyprze chrześcijaństwo zaczęło wzmacniać swoje wpływy, więc pewnie są to szamańskie czary. Może zadziałają na niewiernego kochanka, warto spróbować.

Most miłości Ayia Napa

most miłości Ayia Napa

Chcecie iść na prawdziwy most miłości? Znajdziecie go na Cyprze koło Ayia Napa. Ta formacja skalna inaczej nazywana jest skałą kochanków i miłości w Cape Greco. Polecamy widok na zachody słońca z tego miejsca razem z ukochaną osobą. 

Wycieczka na Cypr na Walentynki

zachód słońca Cypr

Czy Warto więc lecieć na Walentynki na Cypr? Zdecydowanie! To jeden z najlepszych wyborów jeśli chodzi o romantyczny wypad. Piękne wschody i zachody słońca, mnogość atrakcji, piękne widoki i piękne plaże. Do tego w lutym jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce i niektórzy nawet są na tyle odważni by kąpać się w Morzu Śródziemnym. Wycieczka na walentynki na Cypr, jesteśmy na tak!  ❤️❤️❤️

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz