Planowanie city breaku — jak wybrać idealne miejsce? - BelSole

Planowanie city breaku — jak wybrać idealne miejsce?

Masz ochotę na chwilę odpoczynku z dala od codzienności? To świetna perspektywa na to, by zdecydować się na kilka dni wyjazdu. Jak wybrać idealne miejsce na city break i jakie nieoczywiste miejsca możemy polecić na taki wyjazd?

Dlaczego City Break to idealny sposób na urlop?

Wyjazdy zagraniczne to dla wielu z nas jedyny sposób na wyrwanie się z codzienności. To przy okazji doskonały pomysł na to, by poszerzyć horyzonty, poznać nową kuchnię, nowych ludzi, czy po prostu spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. W wielu przypadkach kierunek wyjazdu schodzi na drugi plan — wystarczy, że znajdziemy miejsce, w którym jeszcze nas nie było.

Dlaczego city break to świetna propozycja na wyjazd? Przede wszystkim ze względu na elastyczność. Każda pora roku sprzyja krótkim wyjazdom, a sam kierunek możemy wybierać właśnie na podstawie pogody lub pory roku. City break to także doskonałe rozwiązanie, gdy musimy pilnować budżetu. To samo zresztą wiąże się z wolnymi dniami. Mamy tygodniowy urlop? Postawmy na długi wyjazd do Barcelony, Rzymu lub innego miasta, na którego zwiedzanie warto poświęcić więcej czasu. A co, gdy brakuje nam już urlopu? W takim razie zwiedźmy mniejsze miasto, które będziemy w stanie poznać w krótkim czasie. Dobra wiadomość — takich też nie brakuje.

Tani City Break – jak szukać tanich lotów

Jednym z największych wyzwań, które czeka nas przed wyjazdem na zwiedzanie, jest zakup lotu. Jak znaleźć bilet lotniczy, by był on przede wszystkim tani? Zacznijmy od miejsca, w którym szukamy biletu. Poszukując biletu lotniczego bezpośrednio na stronie linii lotniczych, znacznie ograniczamy się w zakresie nie tyle cen, ile kierunków. Dlatego warto postawić na eSky.pl — platformę, która skupia w sobie oferty setek linii lotniczych. To tam najłatwiej jest dobrać lot w zależności od naszych możliwości urlopowych i potencjału finansowego.

Kiedy szukać lotów? Wiele osób zostawia tę przyjemność na ostatni moment, polując na last minute. Nie ulega jednak wątpliwości, że loty w bardzo niskich cenach są dostępne też na kilka miesięcy przed podróżą. Klucz to regularne weryfikowanie aktualnych ofert lotów i elastyczność w doborze kierunków.

Nieoczywiste miejsca na City Break

Gdzie lecieć na city break? Najpopularniejsze kierunki to oczywiście stolice europejskich państw. Paryż, Madryt,, Londyn – te miasta nigdy nam się nie znudzą i zawsze będą topowym kierunkiem wszystkich krótkich wyjazdów. Jeśli jednak większość stolic i innych popularnych miast masz za sobą, pora na sprawdzenie nieoczywistych miejsc na city break.

Wyjazd na weekend? Możemy skupić się na popularnych miastach w niedalekiej granicy od Polski. Drezno? Berlin? Wilno? To doskonałe sposoby na to, by przynajmniej na chwilę wyrwać się i zwiedzić nowe miejsce. A może dalsze podróże? Spróbuj Macedonii Północnej lub Rumunii. Kluż Napoka, Bukareszt lub Skopje – to miasta gotowe do zobaczenia w 3-4 dni, przy których jednocześnie nie zbankrutujemy. Na eSky.pl oprócz wyszukiwarki lotów znajdziemy też pełną ofertę ubezpieczeń podróżnych i bazę hoteli, które zapewnią nam łatwą i bezproblemową organizację każdej wycieczki z poziomu jednego portalu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz