Czy do Portugalii potrzebny jest paszport? Czy na Maderę trzeba dowód?

Czy do Portugalii potrzebny jest paszport? Czy na Maderę wystarczy dowód?

Jednym z pytań najczęściej pojawiających się przed wyjazdem na wakacje do Portugalii – do Porto lub Lizbony jest pytanie o to czy jadąc do Portugalii potrzebny jest paszport. Czy w Portugalii wystarczy dowód osobisty? Co z wyjazdem na Maderę i Azory? Odpowiadamy na jedno z najważniejszych pytań dotyczących wakacyjnych wyjazdów do Portugalii. Czy potrzeba paszportu? Czy niepełnoletnie dziecko jadące do Portugalii potrzebuje paszportu? Jakie dokumenty trzeba mieć jadąc do Portugalii?

1 maja 2004 roku do Unii Europejskiej wstąpiła Polska. Portugalia jest w Unii Europejskiej znacznie dłużej. Wstąpiła w raz z Hiszpanią w 1986 roku. Fakt obecności Portugalii w Unii Europejskiej nie interesuje nas jednak dziś zbyt bardzo. Dużo ważniejsze jest to, że Portugalia od 26 marca 1995 roku Portugalia jest pełnoprawnym członkiem Układu z Schengen więc do wyjazdu do Portugalii Polacy nie potrzebują paszportu.

Dokumentem, który wystarcza przy sobie mieć jadąc na wakacje do Portugalii jest dowód osobisty. Do Portugalii nie potrzebna jest wiza. Do wyjazdu na Azory na na Maderę też wystarczy dowód osobisty. Oczywiście tyczy się do wyjazdów krótszych niż 90 dni. Jeśli chcemy w Portugalii przebywać dłużej, niż 90 dni konieczne jest zgłoszenie się do urzędu miasta i zarejestrowanie pobytu. W urzędzie miejskim otrzymamy wtedy certyfikat zarejestrowania pobytu.

Jadąc do Portugalii można wziąć ze sobą paszport bo oczywiście również paszport jest honorowany ale jego brak nie jest problemem. Dzieci jadące do Portugalii muszą posiadać tymczasowy dowód osobisty lub własny paszport.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz