Gdzie na zakupy w Porto? A Perola do Bolhao – najsłynniejszy sklep spożywczy

Wszyscy turyści szukający dobrego miejsca na zakupy w Porto nie mogą pominąć miejsca znajdującego się przy ulicy Rua Formosa pod numerem 279. To tu działa jeden z najsłynniejszych sklepów w Porto – A Perola do Bolhao. Co można kupić w Porto w najbardziej znanym sklepie zdobionym przez słynną mozaikę z azulejo? Oto krótki materiał na temat słynnego sklepu.

Najsłynniejszy sklep spożywczy w Porto został założony w 1917 roku przez Antonio Rodriguesa Reisa. Lokal słynie nie tylko z produktów, które można w nim kupić ale również z oryginalnego wyglądu, który nie zmienił się przez ponad 100 lat. Fasada sklepu to przepiękny przykład secesji (Art Nouveau) zdobionej dodatkowo tradycyjnymi portugalskimi kafelkami azulejo. W przeciwieństwie na przykład do dworca Sao Bento czy Kaplicy Dusz nie ma tu wizerunków świętych czy motywów z historii Portugalii.

Jest coś bardziej przyziemnego i bardziej kolorowego od standardowych płytek. Mozaika na fasadzie słynnego sklepu przedstawia dwie sylwetki kobiet zbierających kawę i herbatę. Zakupy w jednym z najsłynniejszych sklepów można potraktować jako nietypową atrakcję Porto.

Co można kupić w Porto?

Sklepy w Porto

Wnętrza niewielkiego sklepu wypełniają przede wszystkim lokalne produkty, które warto przywieźć z wakacji w Porto. Dostaniemy tu tradycyjne portugalskie kiełbasy, sery, oliwki i oliwę, sardynki w puszce, suszone owoce i orzechy na wagę oraz oczywiście wino. C

Turystów kuszą rozstawione na witrynie kiełbasy, różne rodzaje ryby w puszce oraz pokaźna galeria asortymentu wina. Od tanich butelek za kilkanaście złotych aż po wino wyższej klasy dla bardziej wymagających smakoszy. Ceny nie najgorsze ale jak to w turystycznych okolicach – mogą być nieco wyższe niż w normalnym sklepie.

Amatorów portugalskiej secesji zainteresuje położona w okolicy sklepu kawiarnia Majestic Cafe, a to czego nie uda się kupić w Perola do Bolhao można dostać na straganach na słynnym bazarze Mercado do Bolhao oddalonym zaledwie o kilka minut.

Dodaj komentarz