Samochodem na Malcie. Po której stronie ruch drogowy? - BelSole

Samochodem na Malcie. Po której stronie ruch drogowy?

Malta od dłuższego czasu staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych i weekendowych. Jeśli jedziecie na Maltę i chcecie wynająć samochód na Malcie to musicie pamiętać o jednej ważnej rzeczy – o ruchu samochodowym na Malcie. Jaki jest ruch samochodowy na Malcie?

Jadąc na Maltę należy pamiętać o przepisach drogowych na Malcie. Na Malcie jeździmy samochodem inaczej niż w Polsce. Malta jest jednym z państw w Europie w których obowiązuje ruch lewostronny.

Wyjazd na Maltę będzie więc łatwiejszy dla osób, które przylatują z Wielkiej Brytanii lub mają doświadczenie w prowadzeniu samochodu z kierownicą po prawej stronie. Co pewien czas zdarzają się znaki drogowe dla zapominalskich, które przypominają że należy trzymać się innej strony, niż w większości krajów w Europie.

Jeżdżąc po Malcie pamiętajmy też o ciasnych i wąskich uliczkach, a także problemach z parkowaniem w miastach na Malcie. Wiele osób uważa też, że przepisy ruchu drogowego na Malcie to dla wielu kierowców bardziej sugestie, niż nakazy. Po Malcie jeździ się dość „dynamicznie”.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz