Włochy, obostrzenia od 1 lutego 2022, czy trzeba test? - BelSole

Włochy, obostrzenia od 1 lutego 2022, czy trzeba test?

Włoski rząd ogłosił zmiany obostrzeń od 1 lutego 2022 roku, jakie to będą obostrzenia? Czy trzeba test do Włoch? Czy trzeba mieć szczepienie i czy trzeba iść na kwarantannę? Wszystko powoli się wyjaśnia.

Nowe zasady wjazdu i przylotu do Włoch

Sprawa jest dość prosta, po zmianach w styczniu kiedy każdy, nawet zaszczepiony musiał iść na test a niezaszczepieni lądowali na kwarantannach, włoski rząd postanowił zmienić zasady wjazdu i przylotu do Włoch. Jak one wyglądają?

  • Po pierwsze od 1 lutego 2022 roku osoby zaszczepione i ozdrowieńcy NIE MUSZĄ robić testu przed wjazdem na teren Włoch – oczywiście mówimy o osobach podróżujących z krajów UE i obywatelach UE.
  • Po drugie, od 1 lutego 2022 pełny cykl szczepień przedłuży ważność certyfikatu o 6 msc. Natomiast dawka przypominająca prawdopodobnie wydłuży go bez terminu ważności!
  • Dalej jednak do bezproblemowego funkcjonowania we Włoszech, odwiedzania sklepów, restauracji potrzebujecie Green Pass. 
  • Nie mamy informacji jeszcze o niezaszczepionych i kwarantannie na granicach – są głosy że może być zniesiona, jednak nie ma takiej pewności. Póki co osoba która nie ma szczepienia i nie jest ozdrowieńcem, musi poddać się wymazowi, odbyć 5 dni kwarantanny i potem znów poddać się testowi na koronawirusa.
  • Pamiętajcie też o wypełnieniu formularza PLF, to się nie zmienia.

Dotyczy to krajów z listy C, czyli:

Lista C:
Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania (w tym Wyspy Owcze i Grenlandia), Estonia, Finlandia, Francja (w tym Gwadelupa, Martynika, Gujana, Reunion, Majotta i z wyłączeniem innych terytoriów poza kontynentem europejskim), Niemcy, Grecja, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia (z wyjątkiem terytoriów poza Europą kontynentalną), Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Węgry, Islandia, Norwegia , Liechtenstein, Szwajcaria, Andora, Księstwo Monako.

Jak widzicie, Włochy także zmieniają swoje podejście po zaleceniach Unii Europejskiej o respektowanie Green Passów jako główny środek kontroli na granicach. Prawdopodobnie będzie się to zmieniać jeszcze przez następne miesiące, i zapewne w dobrym kierunku.

 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz