Ile dni na zwiedzanie Lizbony? 1 dzień czy 2? Weekend w Lizbonie - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Lizbony? 1 dzień czy 2? Weekend w Lizbonie

Lizbona to największe miasto w Portugalii i w regionie. Jest też rozległe oraz znajduje się na paru dość stromych wzgórzach. Ile dni poświęcić na zwiedzanie Lizbony? Czy wystarczy 1 dzień w Lizbonie? Czy może dwa dni w Lizbonie lub weekend? Odpowiemy na ile dni lecieć do Lizbony.

Zaczniemy od pewnych wyjaśnień, nie każdy może sobie pozwolić na przebiegnięcie przez miasto szybko by zobaczyć tylko najważniejsze miejsca i atrakcje Lizbony. Zwłaszcza w upale podchodząc pod kolejne wzgórze może to być męczące – dlatego jeśli chcecie przyśpieszyć, możecie użyć komunikacji miejskiej. Jednak postaramy się przedstawić opcję dla tych co lubią chodzić i dla tych co mniej lubią spacery.

 

1 dzień w Lizbonie

 

1 dzień na Lizbonie

Arco da Rua Augusta, Sé de Lisboa, Miradouro de Santa Luzia, Miradouro das Portas do Sol, Castelo de S Jorge, Praça Luís de Camões, Praça Dom Pedro IV, Elevador de Santa Justa, Elevador da Bica, Time Out Market Lisboa i Cais das Colunas zajmie Wam około 2 do 3 h spaceru, bez przystanków, wejścia do atrakcji czy odpoczynku. Dlatego taki spacer w raz z przerwami powinien zająć Wam cały dzień mniej więcej od 9:00 rano do 15:00. Jeśli zostanie Wam trochę czasu, warto podjechać tramwajem do Torre de Belem i Mosteiro dos Jerónimos – polecamy zjeść słynne Pasteis de Nata w Belem!

 

2 dni w Lizbonie

 

Co robić 2 dni w Lizbonie? Rozbudować powyższy plan o zwiedzanie Alfamy i Bairro Alto czyli dzielnic Lizbony. Polecamy przejść się także do Parque Eduardo VII na północ od centrum miasta. Aby dobrze zobaczyć miasto jednak potrzebujecie trochę czasu, dlatego w raz wyżej wymienionymi atrakcjami Lizbony to będzie idealny plan na dwa dni w Lizbonie.

 

3 dni w Lizbonie

 

weekend w Lizbonie

Jeśli macie już dodatkowy dzień w Lizbonie, polecamy wybrać się do Cascais lub do Sintry by zobaczyć Palácio Nacional da Pena, Castelo dos Mouros oraz samo miasteczko. Do tego możecie podjechać jeszcze kawałek po krętych drogach Portugalii do najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy do Cabo da Roca. Tam na miejscu zobaczycie jedną z najpiękniejszych plaż Portugalii czyli Praia da Ursa.

 

Ile dni na Lizbonę?

 

Jeśli chcecie zobaczyć pobieżnie miasto i okolice to według nas weekend to jest minimum by zakosztować tego pięknego portugalskiego miasta. Idealnie zarezerwować sobie tydzień na Lizbonę i okolice by zobaczyć lepiej miasto i okoliczne miasteczka. Możecie też wybrać się na trekking do Sintry lub Parque Natural da Arrábida. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz