11 listopada i Włochy, czy we Włoszech obchodzi się 11 listopada 2021? - BelSole

11 listopada i Włochy, czy we Włoszech obchodzi się 11 listopada 2021?

Zastanawiacie się czy we Włoszech może obchodzi się święto 11 listopada 2021? Czy Włochy obchodzą to święto 11 listopada? Odpowiemy na to pytanie czy święto niepodległości we Włoszech obchodzi się 11 listopada.

Obchody 11 listopada we Włoszech?

Polska ma swoje Święto Niepodległości, a Włochy swoje Święto Republiki, w kraju nad Wisłą jest ono oczywiście 11 listopada jak to się ma w przypadku Włoch? Święto Republiki zostało ogłoszone na cześć upamiętnienia wydarzeń z 1946 roku, kiedy Włochy stały się republiką. Festa della Repubblica jest najważniejszym świętem państwowym we Włoszech, podobnie jak nasz Dzień Święta Niepodległości 11 listopada. Święto Republiki nie jest jednak 11 listopada, a jest obchodzone 2 czerwca we Włoszech. 

We Włoszech jest jednak drugie bardzo podobne w charakterze święto do Święta Niepodległości 11 listopada w Polsce, nazywa się ono Dniem Wyzwolenia. Upamiętnia ono koniec faszyzmu we Włoszech, czy obchodzi się je 11 listopada? Nie, Festa della Liberazione obchodzone jest 25 kwietnia

Czy więc we Włoszech obchodzi się 11 listopada? Nie, Włochy nie mają oficjalnego święta państwowego 11 listopada 2021 roku. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz