Hiszpania i 11 listopada, czy się obchodzi w Hiszpanii? - BelSole

Hiszpania i 11 listopada, czy się obchodzi w Hiszpanii?

Czy Hiszpania obchodzi święto niepodległości 11 listopada? Czy w Hiszpanii obchodzi się jakieś święto 11 listopada 2021? Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Obchody 11 listopada w Hiszpanii?

Polska ma swoje Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone na cześć odzyskania niepodległości w 1918 roku przez Polaków, pomimo tego, że Katalończyków nazywa się Polakami w Hiszpanii, to 11 listopada sytuacja wygląda tutaj trochę inaczej. Hiszpania ma swój Fiesta Nacional de España, czyli w wolnym tłumaczeniu Dzień Hiszpanii, Dzień Narodowy Hiszpanii a w niektórych krajach także znane pod nazwą Dzień Kolumba. 

Hiszpanie upamiętniają podczas Dnia Hiszpanii, cały dorobek i historię swojego kraju – jest to najważniejsze państwowe święto w Hiszpanii. Czy jest jednak 11 listopada jak polski Dzień Niepodległości? Niestety nie, jest ono miesiąc wcześniej 12 października. Czy Hiszpanie obchodzą 11 listopada 2021 w jakiś sposób? Nie, nie ma wtedy w Hiszpanii żadnego święta czy to religijnego czy państwowego. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz