Czy we Włoszech jest legalna aborcja? Do kiedy aborcja we Włoszech?

Czy we Włoszech jest legalna aborcja? Do kiedy aborcja we Włoszech?

Po nowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w Polsce wiele osób zastanawia się jak wygląda prawo aborcyjne w pozostałych krajach Europy. Część osób zastanawia się czy we Włoszech aborcja jest legalna? Jak wygląda prawo aborcyjne we Włoszech? Ile kosztuje aborcja we Włoszech? Sprawdzamy prawo aborcyjne we Włoszech.

Wbrew temu co można usłyszeć w niektórych stacjach telewizyjnych Polska nie wyznacza trendów na arenie europejskiej ani światowej. Nie wyznacza też trendów jeśli chodzi o prawo aborcyjne. Czy aborcja jest legalna we Włoszech? Tak, we Włoszech aborcja jest legalna.

Aborcja na żądanie jest legalna we Włoszech od 1978 roku. Podobnie jak w większości krajów Europy jak chociażby aborcja na Ukrainie tak i we Włoszech aborcja na żądanie jest legalna do 90 dnia ciąży. Po tym terminie sprawa nieco się komplikuje. Po terminie 90 dni aborcja jest legalna w przypadku wad genetycznych płodu, zagrożenia życia płodu lub zagrożenia życia matki.

Ile kosztuje aborcja we Włoszech? Aborcja wykonywana jest w publicznych szpitalach za darmo. Zaplanowano też specjalną procedurę, która ma na celu ustrzec nienarodzone dzieci przed usunięciem i dać czas na refleksje. W przypadku gdy nie zachodzi żadne zagrożenie życia to aborcja może być przeprowadzona dopiero po 7 dniach od dnia w którym ją zaplanowano by dać czas przyszłej mamie na przemyślenie swojej decyzji. W przypadku niepełnoletnich dziewcząt na „skrobankę” wymagana jest zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Jeśli dziewczynka chce wykonać aborcje w tajemnicy zgodę na zabieg musi wydać sąd rodzinny.

W prywatnych klinikach, które oferują zdecydowanie większą prywatność, aborcja we Włoszech jest płatna. Aborcja w prywatnych klinikach wraz z badaniami i wszystkimi dodatkowymi kosztami to koszt od około 1000 EUR.

Warto pamiętać, że Włochy to kraj katolicki i mimo tego, że prawo aborcyjne jest luźne to nie każdy lekarz we Włoszech ma obowiązek skrobania. We Włoszech prowadzony jest rejestr lekarzy, którzy nie wykonują aborcji.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz