AKTUALNE! Czy na Sycylii trzeba nosić maseczkę? Restrykcje i zasady - BelSole

AKTUALNE! Czy na Sycylii trzeba nosić maseczkę? Restrykcje i zasady

Czy na Sycylii potrzebujesz maseczki? Czy trzeba być w odległości 2 metrów od innej osoby? Jakie zasady obowiązują w hotelach, restauracjach, plażach i na co uważać! Oto nowe koronawirusowe restrykcje i zasady podczas epidemii na Sycylii i w takich miastach jak Katania i Palermo we Włoszech.

Różne kraje miały odmienne podejścia do maseczek w miejscach publicznych. W niektórych takich jak Polska, maseczka w zasadzie wymagana jest wszędzie, w innych nie ma takiego obowiązku. Są takie w których maseczki były obowiązkowe, a teraz już nie są. Są też kraje gdzie maseczki są potrzebne, ale tylko w niektórych miejscach. Jak jest więc we Włoszech i na Sycylii? To zależy od obiektu w którym się znajdujemy.


Czy muszę mieć maseczkę w restauracji i kawiarni?

Od 18 maja 2020 roku na Sycylii znów otwarte są restauracje, kawiarnie, puby i kluby. Należy jednak nosić maseczkę w danym obiekcie oraz nie zbliżać się do sąsiednich osób na mniej niż 1 metr. Musisz mieć i nosić maseczkę w restauracji i w kawiarni.


Czy muszę mieć maseczkę w sklepie na Sycylii?

Tak, sklepy otwarte są od 18 maja. Musisz mieć ze sobą i nosić na twarzy maseczkę. Możecie więc śmiało iść na zakupy w Katanii lub Palermo.


Czy muszę mieć maseczkę w muzeum w Palermo lub Katanii? 

Muzea na Sycylii otwarte będą tydzień później aniżeli sklepy. Według nowego rozporządzenia będzie to 25 maja. Nie wiemy tego jeszcze, ale się domyślamy, że będziesz potrzebować maseczki w muzeum.


Czy muszę mieć maseczkę w hotelu i na basenie?

Czy musisz mieć maseczkę w swoim pokoju hotelowym w Katanii lub Palermo? Nie, nie musisz mieć ochrony na twarzy. Inną kwestią jest lobby hotelowe, gdzie już są one zalecane.


Czy maseczka na plaży prywatnej jest obowiązkowa?

Zacznijmy od tego, że przez różnicę w prawie lokalnym i krajowym – nie do końca jest jasne czy na plaże prywatne możecie wejść na Sycylii od 18 maja jak w całych Włoszech. Załóżmy, że już wejdziecie. Aby dojść do swojego miejsca na plaży, tak musisz mieć maseczkę. Nie musisz jej mieć na leżaku lub w wodzie. Pamiętaj o odległości 1 metra od innych. Każdy leżak i parasol musi mieć swoją odpowiednią przestrzeń, nie mogę one być zbyt blisko siebie. Plaże prywatne będą wymagać także rezerwacji miejsca!

Prawo z dnia na dzień się zmienia a regulacje lokalne czasami mijają się z tymi państwowymi. Póki co, różnice rozstrzygane są na korzyść prawa sycylijskiego. Nic tylko lecieć do Katanii i Palermo! 🙂

 

Uwaga, zmiany w prawie następują tak szybko, że nie zawsze wszystkie informacje są podawane na bieżąco, ale staramy się dla Was by zawsze były aktualne. Nie odpowiadamy za błędy,  jeśli takowe dostrzeżecie napiszcie do nas! Dziękujemy 🙂

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz