Czy w Palermo jest plaża? Którą plażę w Palermo wybrać? Top 9! - BelSole

Czy w Palermo jest plaża? Którą plażę w Palermo wybrać? Top 9!

Palermo jest jednym z ciekawszych miejsc na Sycylii do których można pojechać na wczasy. Czy w położonym nad morzem mieście jest plaża? Jakie są najładniejsze i najciekawsze skaliste i piaszczyste plaże koło Palermo? Dziś sprawdzamy czy jest plaża w Palermo i gdzie iść na plaże!

W samym Palermo są jedynie niewielkie fragmenty prywatnych miejsc, które nazwać można plażami. Jeśli więc chcecie poleżeć na plaży to trzeba odjechać kawałek od centrum Palermo. Daleko nie jest, a kilka z plaż jest naprawdę pięknych.


Addaura

Z Palermo niedaleko jest do Addaury. Tu odpocząć można na skalistej plaży. Mała miejscowość pomiędzy Mondello, a Palermo jest przeznaczona dla bardziej zamożnych wczasowiczów. Znajdują się tu lepsze kluby, lepsze kawiarnie, lepsze restauracje. Można skorzystać z nieco wyższej jakości prywatnych plaż z możliwością wynajęcia parasoli i leżaków ale są tu też oczywiście również plaże ogólnodostępne.


Balestrate

Jedną z piaszczystych plaż w okolicy Palermo jest plaża w Balestrate. Ogromna piaszczysta plaża nie dysponuje zbyt dobrą infrastrukturą, a właściwie nie dysponuje żadną więc na dobry obiad czy drinka trzeba stąd iść spory kawałek. W zamian za to bywa tu dość spokojnie, chociaż woda przy plaży bywa chłodna. Nie jest to zbyt uczęszczane miejsce.


Capaci

Szukającym plaży koło Palermo polecić z całym sercem można również niewielką miejscowość Capaci. Podobnie jak opisywane wcześniej miejsca Capaci znajduje się w granicach 20-kilku kilometrów od Palermo czyli około 30 minut drogi samochodem. W Capaci znajdziemy kilka naprawdę urokliwych plaż – piaszczystą Capaci Beach i położoną obok Tropical Beach oraz prywatne plaże. Łatwo tu dojechać i łatwo zaparkować ale ze względu na popularność kurortu bywa tłoczno.


Capo Gallo


Rezerwat położony nieco na północ od słynnego Mondello to miejsce dla fanów skalistych plaż oraz wystawiania siusiaka na wierzch bowiem jedna z plaż, położona na samym końcu ścieżki, to plaża dla nudystów i nudystek. Rezerwat jest dobrym miejscem na spacer. Można tu zobaczyć pozostałości wojskowej zabudowy ale za przejście trzeba zapłacić cały 1 EUR. Podkreślamy, że to rezerwat przyrody więc nie wynajmiecie tu nic ani nie pójdziecie do knajpy. Opalamy biusty i wracamy do Palermo! Kąpać się tutaj nie polecamy bo to niebezpieczne!


Cinisi


Dla osób które wynajęły samochód podczas swojego pobytu na Sycylii kolejna propozycja w okolicy Palermo to przejazd do miasteczka Cinisi. Niestety to już około 40 kilometrów jazdy. Najsłynniejsza plaża w Cinisi to Magaggiari Beach znajdująca się przy Via Impastato Peppino. To również jedna z najlepszych plaż w okolicach Palermo charakteryzująca się rozwiniętą infrastrukturą plażową oraz dobrą ofertą restauracyjno-kawiarnianą w najbliższej okolicy. Niestety – w sezonie można spodziewać się tu tłoku.


Isola delle Femmine

Również na północ od Palermo znajduje się niewielki kurort Isola della Femmine pełen najróżniejszych plaż i beach klubów. Największa darmowa plaża w miejscowości to plaża piaszczysta przy Viale dei Saraceni z dość dobrą infrastrukturą chociaż nie ma tu kawiarni i restauracji. Zaletą jest tu naprawdę spora przestrzeń więc nawet w tłoku uda się znaleźć dla siebie trochę miejsca. Woda jest dość płytka nawet przy brzegu więc można tu przyjechać z dziećmi. Niestety w sezonie bywa tu prudno.


Mondello


Prawdziwym plażowym playboyom wybierającym się do Palermo można polecić przede wszystkim plażę Mondello w miasteczku o tej samej nazwie, które oddalone jest o około 15 kilometrów od centru Palermo. To jedna z najsłynniejszych plaż koło miasta i jedna z najsłynniejszych plaż na Sycylii. Mondello to piaszczysta plaża z piaskiem o kolorze tak jasnym, że prawie białym. Plaża słynie z molo z secesyjnym pawilonem, bardzo dobrej infrastruktury turystycznej oraz naprawdę ślicznego koloru wody. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc na całej wyspie dlatego naprawdę warto tu przyjechać. Z Palermo można tu dojechać nawet autobusem. Niestety – to co piękne ściąga turystów więc w sezonie możecie spodziewać się tłoku!


Sferracavallo

Około 30 minut jazdy samochodem od Palermo znajduje się Sferracavallo gdzie również można poleżeć na skałach, kamieniach i betonie. W okolicy znajduje się też plaża z niewielkim barem. Jeśli mamy być szczerzy to nie jest to najładniejsze miejsce na wyspie.


Terrasini

Zaraz obok Cinisi znajduje się niewielka miejscowość Terrasini. Tu również można poleżeć na plaży jeśli na przykład na wymienionej powyżej będzie za duży tłok, chociaż nie jest to najlepsze miejsce na Sycylii ani w okolicach Palermo. Plaża ma jadnak sporą zaletę w postaci otaczających ją klifów, które przez pewien okres dnia dają cień. Niestety nie należy do najczystszych i najlepiej ocenianych miejsc i nie ma tu zbyt bogatej oferty beach barów ani niczego w tym rodzaju. Plaża do której zejście prowadzi po schodach jest też dość mała więc lepiej poawić się tu rano i zająć miejsce.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz