Czy lotnisko w Katanii jest czynne? - BelSole

Czy lotnisko w Katanii jest czynne?

Koronawirusowe ograniczenia wprowadzane w najróżniejszych krajach świata spowodowały gigantyczne przestoje i straty w wielu branżach. Źródła dochodu straciło wiele firm, setki tysięcy ludzi wylądowały na bezrobociu. Jedną z branż, która otrzymała największy cios było lotnictwo. Czy port lotniczy w Katanii zamknięto? Czy lotnisko w Katanii jest czynne?

Przez kilka tygodni media bombardowały nas informacjami o tym jak to tragiczna sytuacja jest we Włoszech. Czy lotnisko w Katanii zamknięto? Nie. W chwili gdy piszemy te słowa loty wewnątrz Polski jeszcze nie są przywrócone, ale we Włoszech są.

Lotnisko w Katanii obsługuje ruch wewnętrzny. Lądują tu samoloty z Bresci czy Rzymu obsługiwane przez przewoźników takich jak Mistral Air czy Alitalia. Ze względu na spadek liczby pasażerów zdecydowało się jednak na czasowe zawieszenie działania jednego z terminali na lotnisku w Katanii.

Pasażerowie odprawiani są obecnie jedynie z terminala A. Terminal C jest nieczynny do odwołania. Jakie loty wrócą na lotnisko w Katanii?

Od 2 czerwca wracają loty do Mediolanu obsługiwane przez Alitalia. Wiemy już że od 5 czerwca na lotnisko w Katanii wraca linia Air Dolomiti z lotami do Florencji. O wznowieniu kolejnych lotów poinformujemy gdy zostaną potwierdzone.

 

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz