Bon turystyczny dla seniora, emeryta w 2023? Ile wynosi? Od kiedy? - BelSole

Bon turystyczny dla seniora, emeryta w 2023? Ile wynosi? Od kiedy?

Podobno zbliża się wielkimi krokami bon turystyczny dla seniora i emerytów w 2023 roku. Zobaczcie jak złożyć wniosek wniosek o bon turystyczny dla seniora, od kiedy jest ważny bon turystyczny dla seniora i ile wynosi bon turystyczny dla seniora? Zobaczcie!

Czy emeryci dostaną bon turystyczny?

Zapowiada się, że może w okresie w akacji seniorzy będą mogli skorzystać z pieniędzy z bonu turystycznego dla seniora w 2023 roku. Nie ma jeszcze finalnych decyzji, ale może na fali obietnic wyborczych seniorzy w naszym kraju będą mogli skorzystać z bonu turystycznego. Przejdźmy razem przez najważniejsze kwestie związane z bonem turystycznym dla emerytów w 2023 roku.

Zacznijmy od zagadnienia podstawowego dla niektórych (niestety) czyli, od pieniędzy.

Ile wynosi bon turystyczny dla seniora i emeryta w 2023?

Nie ma dokładnych szczegółów na temat kwoty jaką seniorzy będą mogli wydać w polskich obiektach turystycznych z bonu turystycznego, jednak są pewne przecieki. Kwota bonu turystycznego dla seniora w 2023 roku ma wynosić podobno 500 PLN, czyli tyle ile wynosił pierwszy bon turystyczny. Co możemy za te 500 PLN kupić z bonu turystycznego, jeśli takowy zostanie wprowadzony? 

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny dla seniorów

Tego też jeszcze nie wiemy, ale prawdopodobnie będzie trzeba to zrobić przez susem ZUS PUE (Platformy Usług Elektronicznych). Portal nie jest może najbardziej przyjazny, jeśli nie wiecie jak założyć tam konto zapytajcie bliskich lub zadzwońcie do ZUS – na pewno ktoś pomoże 🙂

Czy emeryci dostaną bon turystyczny

Tego niestety nie wiemy, zapowiedzi są, wybory niedługo także – więc całkiem możliwe, że jednak bon turystyczny dla seniora i emeryta w 2023 roku stanie się faktem.

Co więc już wiemy a czego nie wiemy na temat bonu turystycznego dla seniorów? Kwota bonu ma wynosić podobno 500 PLN. Będzie można go wykorzystać w polskich obiektach turystycznych które taki bon honorują. Złożenie wniosku o taki bon będzie prawdopodobnie można zrobić przez platformę PUE ZUS. Czekamy z niecierpliwością czy taki bon turystyczny dla emerytów i seniorów powstanie w 2023. 

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz