Cena sznycla i piwa w Wiedniu. Ile kosztuje zestaw sznycel plus piwo w Wiedniu?  - BelSole

Cena sznycla i piwa w Wiedniu. Ile kosztuje zestaw sznycel plus piwo w Wiedniu? 

Nie ulega wątpliwości, że jednym z kulinarnych symboli Wiednia jest popularny w całej Austrii sznycel. Danie to ma status wręcz kultowego i jest chętnie próbowane przez turystów z całego świata. A wielu polskich turystów wie, że nic lepiej nie okrasi smaku pysznego obiadu niż kufel złocistego piwa. Z tego powodu sprawdzimy, jaka jest cena sznycla i piwa w Wiedniu. Ile kosztuje sznycel i piwo w Wiedniu? Dowiecie się tego z naszego artykułu. 

Cena sznycla w Wiedniu. Ile kosztuje piwo w Wiedniu?

Aby sprawdzić, jaka jest cena sznycla i piwa w Wiedniu, rozważmy na początek, ile kosztuje każdy osobny element zestawu.  Zacznijmy od dania głównego. 

Cena sznycla w Wiedniu z oczywistych względów jest trudna do jednoznacznego określenia. Warto pamiętać, że rozbieżność cenowa w wielkich europejskich stolicach może być bardzo duża, w zależności od popularności i renomy knajpy. Szacuje się, że cena sznycla i sałatki ziemniaczanej w Wiedniu w przypadku restauracji i knajp tzw. średniego standardu, waha się od 10 do 15 euro (po przeliczeniu na złotówki okaże się, że to popularne danie kosztuje od około 45,5 do 68 złotych). Oczywiście, cena sznycla w Wiedniu może być znacznie większa i osiągać wartość nawet kilkudziesięciu euro. 

Skoro już wiemy, jaka jest średnia cena sznycla w Wiedniu, sprawdźmy jeszcze, ile kosztuje piwo w Wiedniu. Tutaj, podobnie jak w przypadku sznycla, bardzo wiele zależy od lokalizacji i renomy wybranej przez nas knajpy. Cena piwa w Wiedniu oscyluje zazwyczaj w okolicy 5 euro za kufel (około 22,80 złotych), jednak oddalając się od centrum możemy je znaleźć w nieco niższej kwocie. Oczywiście, jeśli wybierzemy się do luksusowej restauracji, możemy liczyć się z wydatkiem przekraczającym nawet 10 euro. 

Pora na ostateczne podsumowanie. Jaka jest cena sznycla i piwa w Wiedniu? Jeżeli zdecydujemy się na posiłek daleko od centrum, całość może zamknąć się w 15 euro (około 68 złotych). Bliżej popularnych atrakcji  za taki zestaw zapłacimy zazwyczaj około 25-40 euro. (od około 115 do 182 złotych).

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz