7 Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu 2022. Kiedy jest świąteczny jarmark w Wiedniu?

Wiedeń obfituje w najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii. W Wiedniu jest ich wiele i jeśli zastanawiacie się jaki jarmark świąteczny wybrać, co kupić na jarmarku bożonarodzeniowym w Wiedniu albo co zjeść, przygotowaliśmy dla Was kompleksowy poradnik świąteczny. Dowiecie się kiedy są świąteczne kiermasze i czy są może odwołane. Kiedy jest więc Jarmark Świąteczny w Wiedniu i kiedy się zaczyna?

W centrum Wiednia znajdziecie co najmniej 7 pięknych jarmarków bożonarodzeniowych. Jakie i które są najlepsze? Oczywiście część z nich ma swoich fanów i możecie wysłać nam swoje ulubione i najlepsze kiermasze świąteczne w Wiedniu, a my je tutaj dodamy. To jest aktualna lista z informacją kiedy każdy jarmark bożonarodzeniowy się zaczyna.

 

Kiedy się zaczyna Jarmark Świąteczny w Wiedniu?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ Jarmarków jest sporo, każdy zaczyna się w inny dzień – dlatego zobaczcie daty poniżej.

 

Jarmark przed Ratuszem w Wiedniu

 

jarmark bozonarodzeniowy ratusz wieden

To jeden z najpopularniejszych i najlepszych jarmarków Bożonarodzeniowych w Wiedniu. Znajduje się zaraz obok Ratusza na Rathausplatz. Jest tutaj oczywiście choinka, mnóstwo stoisk, plac zabaw dla dzieciaków oraz szopka. Nie zapomnijcie zrobić tutaj świątecznych zakupów w Wiedniu! To konieczne miejsce do zobaczenia na świątecznej liście atrakcji w Wiedniu.

Gdzie: Friedrich-Schmidt-Platz 1

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu pod Ratuszem: 19 Listopada – 26 Grudnia 2022

Godziny otwarcia: Niedziela do czwartek: 11:00 – 21:30, piątek – sobota 11:00 – 22:00. 24 Grudnia czynne do 19:00, a 25 i 26 grudnia do 21:30.

 

Jarmark obok Katedry na Stephanplatz 

 

jarmark bozonarodzeniowy pod katedrą w Wiedniu

To jarmark bożonarodzeniowy w samym centrum Wiednia! Jest to oczywiście mniejszy kiermasz niż ten pod Ratuszem, jednak dostępny jest w zasadzie dla każdego turysty w centrum. Założeniem jarmarku bożonarodzeniowego pod Katedrą Świętego Szczepana jest wystawienie produktów austriackich najlepszej jakości – tak podaje organizator na swojej stronie.

Gdzie: Stephansplatz 3

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu pod Katedrą: 11 Listopada do 26 Grudnia 2022

Godziny otwarcia: od 11:00 rano do 21:00 wieczorem, 24 grudnia czynne do 16:00, 25 i 26 grudnia do 19:00

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Schönbrunn

 

jarmark bozonarodzeniowy schonbrunn

Schonbrunn to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Wiedniu. To zespół pałacowo-parkowy w centrum miasta połączony z Zoo. Znajduje się tutaj też jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w mieście. Znajdziecie tutaj 78 wystawców, dokładnie dobranych aby dopasować się do klimatu świąt. Kupicie tutaj, pieczone jabłka, pączki, szopki, knedle, lalki, ozdoby, kule szklane, wszystko tylko czego zechcecie mieć na austriackim jarmarku bożonarodzeniowym.

Gdzie: Schönbrunner Schloßstraße 47

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Schonbrunn: Do 26 grudnia 2022

Godziny otwarcia: Nie mamy jeszcze godzin

 

Kiermasz przed Belwederem w Wiedniu

 

jarmark bozonarodzeniowy belweder wieden

Obok zjawiskowego Belwederu na południe od ścisłego centrum znajdziecie kolejny piękny jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu. Dojedziecie tutaj metrem, linią U1 lub tramwajem D, 18 lub autobusem. Znajduje się tutaj ponad 40 stoisk ze smakołykami i świątecznymi pamiątkami.  Obowiązuje tutaj zakaz wprowadzania psów na teren Parku i Jarmarku – pamiętajcie o tym. 

Gdzie: Prinz Eugen-Straße 27

Kiedy jest kiermasz: 18 Listopada – 26 Grudnia 2022

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 11:00 do 21:00, w soboty i niedzielę od 10:00 do 21:00. 24 Grudnia od 11:00 do 16:00, 25 Grudnia do 19:00

 

Kiermasz Maria-Theresien-Platz

 

targ swiateczny wieden

To piętnasta edycja tego popularnego jarmarku bożonarodzeniowego w Wiedniu. Mieści się obok Muzeum Historii Naturalnej przy wiedeńskim ‘ringu’. Znajdziecie tutaj wiele lokalnych produktów oraz smakołyków ustawionych wokół pomnika Marii-Teresy. Klimatem trochę nam przypominał te Jarmarki Bożonarodzeniowe z Salzburga.

Gdzie: Burgring 5

Kiedy jest ten jarmark bożonarodzeniowy: 16 Listopada – 26 Grudnia 2022

Godziny otwarcia: od 11:00 do 21:00 od niedzieli do czwartku oraz 11:00 do 22:00 w piątki i soboty. 24 Grudnia do godziny 16:00

 

Art Advent Karlsplatz

 

art advent wieden

Ten jarmark bożonarodzeniowy skoncentrowany jest głównie na sztuce i rzemiośle. Króluje tutaj ekologiczna gastronomia, różnorodność no i oczywiście świąteczny klimat. Dojedziecie tutaj liniami metra U1 i U4.

Gdzie: Karlsplatz 13

Kiedy jest ten jarmark świąteczny: Nie mamy jeszcze dat

Godziny otwarcia: Do godziny 20:00

 

Jarmark Bożonarodzeniowy na terenie Altes AKH

 

jarmark bozonarodzeniowy akh wieden

To jarmark bożonarodzeniowy umiejscowiony na byłym terenie szpitalnym AKH. To klimatyczny kiermasz umiejscowiony w zieleni ogrodu uniwersyteckiego. Znajdziecie tutaj dużą choinkę, miejsce do zabaw dla dzieci i oczywiście targ bożonarodzeniowy.

Gdzie: Skrzyżowanie Alserstrasse i Spitalgasse

Kiedy jest ten jarmark świąteczny: 11 Listopada do 23 Grudnia 2022

Godziny otwarcia: od 14:00 do 22:00 poniedziałek i środę, od 14:00 do 23:00 w czwartek i piątek, od 11:00 do 23:00 w sobotę i od 11:00 do 20:00 w niedzielę.

Przed zakupami sprawdźcie jak wyglądają ceny w Austrii.

 

Inne Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu

 

jarmarki swiateczne w wiedniu

Oto inne ciekawe kiermasze, które też możecie odwiedzić będąc na wycieczce na świętach w Wiedniu:

Altwiener Christkindlmart: Freyung 1, 20 Listopada do 23 Grudnia

Weihnachtsmarkt am Hof: Am Hof, 12 Listopada do 23 Grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy Spittelberg: 12 Listopada do 23 Grudnia

Kuk Weihnachtsmarkt: Michaelerplatz, nie znamy dat rozpoczęcia ani zakończenia tego jarmarku

Advent Genussmarkt: Mahlerstrase 6, 11 Listopada do 31 Grudnia, zamknięte 24 Grudnia. Jarmark w Operze

Jarmark Bożonarodzeniowy na Praterze: Riesendarplatz, 20 Listopada do 9 stycznia. Od 12:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku oraz od 11:00 do 22:00 w sobotę i niedzielę.

 

Co kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiedniu?

 

co kupic w wiedniu na jarmarku bozonarodzeniowym

Koniecznie kupcie lub zobaczcie kule zimowe z Wiednia, ze scenkami z miasta, dzwonki, ceramikę, bombki choinkowe, drewniane zabawki, wyroby ze szkła, filcowane i haftowane ozdoby świąteczne czy figurki.

 

Co zjeść na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiedniu?

 

co zjesc w wiedniu na jarmarku bozonarodzeniowym

Jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu obfitują w wiele smakowitości, jest to głównie kuchnia austriacka, węgierka, włoska. Co warto spróbować będąc na jarmarku bożonarodzeniowym? Jabłka w karmelu, wino grzane, poncz, tort sachera, pączki, pierogi, brezeln, kasztany, smażone placki ziemniaczane i wiele innych.

Zobacz także:

Dodaj komentarz