Chorwacja, pogoda w grudniu. Czy jest ciepło? Temperatura w Chorwacji w grudniu - BelSole

Chorwacja, pogoda w grudniu. Czy jest ciepło? Temperatura w Chorwacji w grudniu

Jaka jest temperatura w Chorwacji w grudniu? To pytanie zadaje sobie wielu turystów planujących odwiedzić ten kraj. Chociaż grudzień kojarzy się ze szczytem bożonarodzeniowej gorączki, wiele osób szuka wypoczynku od świątecznego szaleństwa i decyduje się na krótki zagraniczny wyjazd. W naszym materiale sprawdzimy więc, czy w Chorwacji jest ciepło w grudniu. Temperatura wody morskiej i częstotliwość opadów deszczu w Chorwacji w grudniu – w naszym materiale poruszymy również te zagadnienia. Zapraszamy.

Temperatura w Chorwacji w grudniu

W kontekście tego, jaka jest pogoda w Chorwacji w grudniu, należy przede wszystkim rozważyć kwestię, która w największym stopniu zajmuje turystów. Oczywiście, większość z nich przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytanie – czy w Chorwacji w grudniu jest ciepło? Sprawdźmy to. 

Temperatura w Chorwacji w grudniu nie może być kojarzona z egzotycznym klimatem znanym z rajskich, tropikalnych wysp. Średnie wskazania termometrów w tym okresie w trakcie dnia wynoszą około 7-9 st.C. Naturalnie, temperatura jest jeszcze niższa po zapadnięciu zmroku i oscyluje ona w granicach 0-3 st.C. 

W tym miejscu możesz również zastanawiać się, jaka jest temperatura wody morskiej w Chorwacji w grudniu. Co ciekawa, jest ona całkiem przyjemna i utrzymuje się na poziomie 15. st.C. Bez wątpienia jest więc cieplej nad Bałtykiem, chociaż temperatura Adriatyku nie może się równać z tropikalnymi morzami. 

 

Opady w Chorwacji w grudniu 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest pogoda w Chorwacji w grudniu, z pewnością rozważasz również kwestie związaną z opadami. Czy w Chorwacji w grudniu często pada deszcz i śnieg? Sprawdźmy to. 

Szacuje się, że w Chorwacji w grudniu występuje około 10-12 dni z opadami, w trakcie których spada około 150 l/m2 deszczu. Śnieg w Chorwacji w grudniu jest kwestią dosyć rzadką i może padać maksymalnie przez kilka dni w skali całego miesiąca. Jeżeli planujesz odwiedzić Chorwację w grudniu, koniecznie zaopatrz się więc w parasol.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz