Walentynki w Hiszpanii, jak Hiszpanie spędzają Walentynki? - BelSole

Walentynki w Hiszpanii, jak Hiszpanie spędzają Walentynki?

Wiecie, że Walentynki w Hiszpanii to tak naprawdę wiele świąt w zależności od regionu w różnych dniach i porach roku? Czy Hiszpanie obchodzą Walentynki? Jak więc wyglądają Walentynki w Hiszpanii? Czy są takie same jak w Polsce?

Czy w Hiszpanii obchodzi się Walentynki?

Tak, w Hiszpanii 14 lutego obchodzi się Walentynki jak w innych europejskich krajach. Obchody 14 lutego są dość tradycyjne, czyli najlepiej kupić partnerce/partnerowi kwiaty, czekoladki oraz zabrać na wytworną kolację. Na ulicach królują ozdoby w serduszka a w sklepach sprzedają się pluszaki, zabawki erotyczne oraz biżuteria. Podobnie jak we Włoszech. Jednak nie każdy rejon uznaje 14 lutego jako główny dzień święta miłości. Niektóre z regionów swoje obchody przeniosły w inne pory roku.

Walentynki w Katalonii i Barcelonie

Święto miłości w Katalonii przypada na 23 kwietnia, kiedy tego samego dnia obchodzi się dzień Róży lub Świętego Grzegorza. W El Dia de la Rosa kochankowie oferują sobie książki i kwiaty, kwiaty z miłości a książki na zawsze. Miasta wypełnione są także straganami i wydarzeniami. Barcelona w Walentynki w kwietniu pulsuje życiem

Mocadora w Walencji

W Walencji Świętuje się w dzień Świętego Dionizego 9 października. W ten dzień mężczyźni oferują swoim ukochanym Mocadorę czyli marcepanowe słodycze zawinięte w chusteczkę czyli mocador. Cech Piekarzy i Cukierników Walencji obchodzi konkurs, w którym wybierana jest najlepsza mocadorà

Historia El Día de San Valentín w Hiszpanii

Oczywiście Walentynki 14 lutego przybyły do Hiszpanii z zagranicy. Wiadomo, że Hiszpanie i Hiszpanki to wspaniali kochankowie dlatego Walentynki nie mogły ujść im płazem. Podobno pierwszy postanowił to wykorzystać Jose Pepin Fernandez, założyciel Preciados. Biznesmen wprowadził tą tradycje do swoich sklepów 14 lutego 1948 roku. 

13 lutego Dzień Singla w Hiszpanii

Jeśli nie lubicie Walentynek lub jesteście samotni czy to z wyboru czy też nie, macie także swoje święto. W Hiszpanii 13 lutego obchodzi się El Día de los Solteros, czyli dzień Singla. Dla każdego coś miłego ❤️❤️❤️.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz