Co to ćmiel? Czym jest? Odpowiadamy!

Sprawa jest prosta, wielu z Was pyta czym jest Ćmiel i co to jest Ćmiel? Odpowiemy w tym zgrabnym i szybkim artykule niczym partyjka w Familadę. Zapraszamy!

Wiemy, głównie zajmujemy się turystyką – ale czasami mamy wakacje – wtedy oglądamy Familiadę. Furorę do tej pory robiło wiele wypowiedzi z Familiady, czy to ‘więcej niż jedno zwierzę, Lama’ czy też żarty szanownego prowadzącego Karola Strasburgera – którego bardzo szanujemy! Teraz nadchodzi era Ćmiela – jeśli nie wiecie co to jest ćmiel, śpieszymy z odpowiedzią, a w zasadzie z odpowiedziami!

 

Ćmiel – nazwisko

W Polsce jest około 764 osoby o nazwisku Ćmiel, nie dziwi zatem, że Pani z odcinka mogła kogoś skojarzyć i tak zdecydowała odpowiedzieć podczas nagrywania programu. Geneza nazwiska wywodzi się prawdopodobnie od Trzmiela, owada.

Ćmiel – owad?

Pewnie chodzi Wam o Trzmiela, niektórzy jednak mówią na tego uroczego owada: Ćmiel. Nie jest to jednak oficjalna nazwa dla Trzmiela w dzisiejszych czasach, co najwyżej potoczna. 

Czym jest więc Ćmiel?

Niczym, nie ma czegoś takiego w Słowniku Języka Polskiego jak Ćmiel – jest nazwisko, potocznie możemy tak powiedzieć o Trzmielu. Więc nie zamartwiajcie się słowem Ćmiel, zapewne zaistnieje w mediach, ludzie będą szukać w internecie czym jest ćmiel lub co to ćmiel, a może mem potrwa dłużej? Kto wie.

Może to też Ćwiercz, zobaczcie:

Dodaj komentarz