Czy we Włoszech jest wigilia, czy są Święta? Czy Włosi mają wigilię? - BelSole

Czy we Włoszech jest wigilia, czy są Święta? Czy Włosi mają wigilię?

Pisaliśmy już o zwyczajach bożonarodzeniowych we Włoszech, nie odpowiadaliśmy jednak dokładnie na pytanie czy we Włoszech jest Wigilia? Czy w Rzymie jedzą wieczerzę przed Bożym Narodzeniem. Czy wigilia jest we Włoszech, czy są Święta? Zobaczcie

Wigilia jest bardzo popularna w Polsce, religijni Polacy nie potrafią sobie wyobrazić Świąt Bożego Narodzenia bez wieczerzy Wigilijnej. Czy Włosi mają tak samo? Czy Włosi mają wigilię? Czy mają samo Boże Narodzenie może? Sprawa się jeszcze może pokomplikować przez ilość autonomicznych regionów i oddzielne tradycję w każdym z nich. 

Włosi mają Wigilię! Oczywiście świętują ją podobnie jak Polacy, jest bardzo ważna dla katolików. Jak wygląda włoska wigilia? To oczywiście podobnie jak w Polsce, zależy od regionu, ale… Złożona zazwyczaj jest z siedmiu dań, czy to ryb, owoców morza, czasami chudego mięsa. Nie znajdziecie tutaj bardzo tłustych potraw, za to jest mnóstwo deserów, od tradycyjnych bab Panettone, Pandoro, rurek Canolli czy ciastek Cantucini. Po wigilii podobnie jak w Polsce, Włosi idą na włoską pasterkę (najpopularniejsza jest ta z Papieżem) i dalej często zajadają się słodkościami lub/oraz piją wino.

Jeśli ktoś Was zapyta Czy we Włoszech jest Wigilia. Będziecie mogli odpowiedzieć, że we Włoszech jest Wigilia, ma się podobnie dobrze jak w Polsce – jest oczywiście odpowiednio kulturalnie i kulinarnie dopasowana do Włoch i charakteru mieszkańców. 

Oczywiście też, we Włoszech są Święta Bożego Narodzenia, Włosi to bardzo katolicki kraj – więcej o Świętach we Włoszech.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz