Co wybrać? Teneryfa czy Gran Canaria? Gdzie cieplej, taniej i lepiej? - BelSole

Co wybrać? Teneryfa czy Gran Canaria? Gdzie cieplej, taniej i lepiej?

Którą wyspę kanaryjską wybrać? Jeśli planujecie wakacje na Wyspach kanaryjskich i nie wiecie, którą wyspę wybrać, Teneryfę czy Gran Canarię odpowiemy! Gdzie jest cieplej, na Teneryfie czy Gran Canaria, gdzie taniej i gdzie lepiej i gdzie są lepsze plaże, na Teneryfie czy Gran Canaria? Zapraszamy na walkę tych dwóch pięknych hiszpańskich wysp.

 

Gdzie jest taniej? Na Teneryfie czy Gran Canaria?

 

gdzie jest taniej Teneryfa czy Gran Canaria
Teneryfa

Jeśli szukacie tańszych wakacji, to można ceny bardzo łatwo porównać. Weźmy dla przykładu ceny w Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria. Jak wyglądają ceny w tych miastach? Ceny w sklepach są bardzo porównywalne pomiędzy Teneryfą a Gran Canarią, na minimalną korzyść na Teneryfie – ale to kwestia 10%. Jeśli chodzi o ceny wycieczek, tak samo minimalne będą tańsze na Teneryfie. Z 5 najtańszych wycieczek jakie znaleźliśmy na Gran Canarię i Teneryfę, 3 z nich były na tą drugą. Ceny w restauracjach są raczej podobne.

Pierwszy punkt dlatego dla Teneryfy, która jest minimalnie tańsza.

 

Gdzie są lepsze plaże? Na Teneryfie czy Gran Canaria?

 

Teneryfa Gran Canaria plaże
Teneryfa

Obie wyspy obfitują w piękne plaże. Na Teneryfie znajdziecie takie piękne miejsca do plażowania jak: piaszczystą plażę Playa de las Teresitas, wulkaniczną Playa La Tejita, Playa de los Gigantes czy Playa Jardín. Na Gran Canaria za to możecie znaleźć piaszczyste Anfi del Mar, Amadores, Playa de San Agustín
 i Maspalomas. Która wyspa ma ciekawsze i lepsze plaże? Teneryfa czy Gran Canaria? Nam osobiście podobały się bardziej te na Gran Canarii, ale to dosłownie o włos. Możecie zawsze skorzystać z uroku obu wysp i użyć promu pomiędzy Teneryfą a Gran Canaria.

 

Gdzie są lepsze atrakcje? Teneryfa czy Gran Canaria?

 

gdzie lepiej Gran Canaria czy Teneryfa
Gran Canaria

Wielu osobom Gran Canaria kojarzy się głównie z kurortami i miejscami gdzie dużo ludzi bawi się nocami w klubach, jednak nie tylko to można robić na Gran Canarii. Są tutaj ciekawe małe, klimatyczne miasteczka jak Puerto de Mogán czy Teror. Teneryfa, również oferuje wiele, od parków narodowych, wspaniałych ścieżek trekkingowych i ciekawych miasteczek. Naszym zdaniem nie ma tutaj faworyta i mamy w tej kategorii remis.

 

Gdzie jest cieplej? Teneryfa czy Gran Canaria?

 

gdzie cieplej Gran Canaria czy Teneryfa
Gran Canaria

Tutaj dane są dość jasne, jeśli zapytać gdzie jest cieplej na Teneryfie czy Gran Canarii i gdzie będzie lepsza pogoda – odpowiedź brzmi, na Gran Canarii. Średnio temperatura może być wyższa o około 1 – 2 stopnie na Gran Canarii w sezonie. Dni deszczowych może być też minimalnie więcej na Teneryfie. Nie spodziewajcie się jakiegoś szoku, pewnie nawet nie zarejestrujecie tej różnicy. Minusem teneryfy jeśli chodzi o pogodę, niewątpliwie jest wulkan Teide, który może przyciągać chmury.

 

Co wybrać, Teneryfa czy Gran Canaria?

 

Oczywiście zależy czego szukacie na wakacjach i odpowiedź gdzie będą lepsze wakacje i wycieczka czy na Teneryfie czy na Gran Canaria, zależy od tego.

Jeśli szukacie lepszych plaż, wybierzcie Gran Canarię.

Jeśli chcecie tańszych wakacji, wybierzcie Teneryfę.

Jeśli szukacie cieplejszego miejsca, wybierzcie Gran Canarię.

Atrakcje wszędzie są mniej więcej na tym samym dobrym poziomie. Remis.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz