Czy wulkan na wyspie La Palma jest aktywny? Czy erupcja trwa? - BelSole

Czy wulkan na wyspie La Palma jest aktywny? Czy erupcja trwa?

Przez ostatnie miesiące wulkan na hiszpańskiej wyspie la Palma dawał się we znaki mieszkańcom zalewając lawą okoliczne domostwa. Zadajmy sobie pytanie teraz, czy wulkan na La Palmie jest aktywny? Czy erupcja i wybuch dalej trwa? Zobaczcie

Wulkan na La Palmie był aktywny od września, po 3 miesiącach sytuacja się zmieniła – 10 dni z rzędu z wulkanu nie wypływała żadna lawa. Żebyście dalej nie musieli szukać w internecie czy wulkan na La Palma jest aktywny, odpowiemy, iż Erupcja wulkanu na La Palmie oficjalnie się skończyła. Nie ma żadnych wypływów lawy, emisji dwutlenku węgla zagrażającej życiu czy oczywiście aktywności sejsmicznej.

Przez te wszystkie miesiące, wulkan zniszczył 3000 domostw, firm, obiektów miejskich czy nawet sportowych. Straty obliczono na 900 milionów euro. Oficjalną datą zakończenia erupcji jest 10 dni od 14 grudnia, kiedy to wulkan na La Palmie był aktywny przez ponad 85 dni.

Może warto wesprzeć gospodarkę La Palmy i wybrać się tam na wakacje? 🙂 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz