Lotnisko Lanzarote, gdzie jest? Jak dojechać do centrum? - BelSole

Lotnisko Lanzarote, gdzie jest? Jak dojechać do centrum?

Wybierając się na wakacje na Lanzarote należy sprawdzić gdzie jest lotnisko Lanzarote, jak daleko od centrum wyspy i Arrecife? Jak dojechać na lotnisko Lanzarote? Czy wybrać autobus czy taksówkę na Lanzarote? Oto nasz przewodnik

Lotnisko Lanzarote leży na południowym wybrzeżu wyspy niedaleko miejscowości Arrecife, około 5 km od centrum miejscowości. W 2019 obsłużyło ono ponad 7 000 000 pasażerów. Lata tutaj WizzAir, Ryanair, Eurowings, Jet2 czy Easyjet – także z polskich miast.

Przygotowaliśmy dla Was wszystkie metody komunikacji i dojazdu z i do lotniska z Lanzarote

Dojazd z lotniska Lanzarote autobusem

lanzarote lotnisko autobus
Żródło: https://arrecifebus.com/?option=com_content&view=article&id=1276&lang=es

Na lotnisko Lanzarote kursuje autobus z i do Arrecife. Linia kursuje od poniedziałku do piątku od 6:55 do 22:40 z przystanku Aeropuerto T1 i Aeropuerto T2 linią 22. W weekendy w sobotę i niedzielę linia 23 dowiezie Was do Arrecife w godzinach od 7:00 rano do 21:10.

Powyżej znajdziecie rozkład jazdy linii autobusowej 22 i 23 z i do lotniska Lanzarote do Arrecife.

Bilet kosztuje 1,40 EUR.

 

Dojazd z lotniska Lanzarote taksówką

Z lotniska Lanzarote wydostaniecie się także taksówką, dojazd do centrum będzie Was kosztować w zależności od taryfy, a aktualnie wyglądają one tak na Lanzarote:

Taryfa 1 (od 6:00 rano do 22:00): Opłata startowa 3,15 EUR, cena za km 1,1 EUR

Taryfa 2, nocna (od 22:00 do 6:00 rano): Opłata startowa 3,45 EUR, cena za km 1,26 EUR.

Jak widać trasa 5 km, może kosztować około 10 EUR do Arrecife.

 

Dojazd z lotniska Lanzarote samochodem

lotnisko lanzarote gdzie jest

Na lotnisku możecie wypożyczyć samochód w jednej z wielu popularnych wypożyczalni. Do centrum trasa jest bardzo prosta, jedzie się cały czas drogą LZ-2 w kierunku Arrecife. Jest to też bardzo dobry sposób na poruszanie się po wyspie pomiędzy plażami i miejscowościami.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz