Czy do Dubrownika potrzebny jest paszport? Wymagane dokumenty - BelSole

Czy do Dubrownika potrzebny jest paszport? Wymagane dokumenty

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych celów wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków. Wiele osób nie do końca jednak zdaje sobie sprawę z tego jakie dokumenty potrzebne są do wyjazdu do Chorwacji. Jednym z najpopularniejszych miast w Chorwacji jest Dubrownik, którym dziś się zajmiemy. Czy do Dubrownika potrzebny jest paszport? Jakie są potrzebne dokumenty? Czy Zielona Karta?

Dubrownik do miasto w Chorwacji ale dojazd do Dubrownika prowadzi przez krótki odcinek drogi znajdującej się na terytorium Bośni i Hercegowiny. Co to oznacza? Oznacza to, że najpierw musimy dowiedzieć się czy do Bośni i Hercegowiny potrzebny jest paszport czy dowód.

Jak czytamy w podlinkowanym artykule sprawa może być nieco skomplikowana przez tymczasowe przepisy. Ogólnie rzecz jednak biorąc paszport nie jest wymagany chociaż tymczasowo przepisy mogą się zmieniać.

Dubrownik (węg. Raguza) znajduje się obecnie w Chorwacji, miasteczko położone jest na drugim co do wielkości półwyspie Peljesac i niestety droga wiedzie przez 9 kilometrowy odcinek przez Bośnię i Hercegowinę. Dla osób jadących do Dubrownika samochodem oznacza to komplikacje w postaci konieczności posiadania Zielonej Karty.

Na szczęście od wielu lat Chorwacja prowadzi budowę mostu nad Kanałem Neretwańskim i Zatoką Małostońską. Tak zwany Most Pelješki miał być już dawno oddany do użytku ale nie jest. Ma być oddany do użytku za 2 lata w 2022 roku i wtedy wszystkie komplikacje związane z koniecznością przejazdu przez terytorium Bośni i Hercegowiny na szczęście wreszcie się skończą. Gdy most zostanie oddany do użytku droga do Dubrownika wreszcie ominie Neum.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz