Czy we Włoszech obchodzą Wszystkich Świętych? Czy jest wolne? - BelSole

Czy we Włoszech obchodzą Wszystkich Świętych? Czy jest wolne?

Jednym z najważniejszych świąt dla prawdziwych Polaków są uroczystości związane ze Wszystkich Świętych. Wszyscy jednam zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszędzie obchodzi się Wszystkich Świętych w Europie. Czy we Włoszech świętują 1 listopada? Jak wyglądają obchody Wszystkich Świętych we Włoszech? Czy w ogóle są?

Wszystkich Świętych po włosku znane pod nazwą Tutti i Santi czy też Ognissanti. Każdy kto widział listę świąt i dni wolnych we Włoszech 2020 wie dobrze, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy dla naszych przyjaciół z Italii.

Włoskie obchody zarówno Wszystkich Świętych jak i Zaduszek różnią się od tych w Polsce. 1 listopada niektórzy Włosi wybierają się na cmentarze ale nie robią ze święta takiej ogólnonarodowej psychozy jak ma to miejsce w Polsce. Większość osób raczej nie wybiera się na groby. To raczej rodzinne święto połączone ze spożywaniem tradycyjnych słodyczy i gęstego czerwonego wina. W Zaduszki zaś… dzieci dostają prezenty od zmarłych, a Włosi zajadają się specjalnie przygotowanymi słodyczami.

W niektórych regionach w nocy ze święta Wszystkich Świętych na Zaduszki wystawia się zapalone świece i pokarm dla zmarłych. W innych zaś zostawia się puste miejsce przy uroczystej kolacji. Każdy z regionów Włoch ma różne zwyczaje związane ze Wszystkich Świętych.

Warto też wspomnieć, że we Włoszech zaadaptowano w znacznej mierze również zwyczaje z wigilii Wszystkich Świętych czyli anglosaskiego Halloween.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz