Czy do Hiszpanii potrzebny jest paszport czy dowód? - BelSole

Czy do Hiszpanii potrzebny jest paszport czy dowód?

Chcesz jechać na wakacje do Hiszpanii, ale nie wiesz czy potrzebny Ci będzie paszport? Czy na Wyspy Kanaryjskie i Teneryfę możemy polecieć tylko z samym dowodem osobistym? Co z Ceutą? Wbrew pozorom, odpowiedź nie jest taka prosta. 

Hiszpania należy do Unii Europejskiej oraz jest członkiem układu z Schengen. Umowę sygnowała 26 marca 1995 roku, co pozwoliło na całkowite zniesienie kontroli na granicach. Dotyczy to osób wszystkich narodowości wewnątrz Strefy, nie tylko obywateli państw układu. Nie zawsze jest tak, że cały teren kraju członkowskiego należy do Schengen, czy tak samo jest w tym przypadku? Hiszpania położona jest na półwyspie Iberyjskim, należą do niej także Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Baleary na Morzu Śródziemnym oraz autonomiczne eksklawy Maroka: Ceuta oraz Melilla. 

W przeciwieństwie do takich krajów jak Francja, Holandia czy Norwegia – cały teren Hiszpanii należy do strefy Schengen. Dzięki temu na każdy z wymienionych terenów możecie podróżować tylko z dowodem osobistym. Nie potrzebujecie paszportu jadąc do Hiszpanii – no chyba, że chcecie odwiedzić Gibraltar należący do Wielkiej Brytanii. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz