Czy na Cyprze jest bezpiecznie? Na co uważać? - BelSole

Czy na Cyprze jest bezpiecznie? Na co uważać?

Cypr kojarzy się ze spółkami zarejestrowanymi na Cyprze, z hazardem i z tym że od lat wyspa jest podzielona na uznawany Cypr i nieuznawaną republikę turecką. Czy w związku z tym na Cyprze jest bezpiecznie? Nie każdy wybiera się na wakacje na Cyprze więc pytanie o to czy Cypr jest bezpieczny jest pytaniem zasadnym. Czy Cypr południowy jest bezpieczny? Co z Cyprem Północnym? Czy na Cyprze jest bezpiecznie 2020?

Konflikt który sprawił że Cypr jest podzielony między Republikę Cypryjską i nieuznawaną przez polskie władze Turecką Republikę Cypru Północnego to konflikt, który ciągnie się już przez wieki. Jego historia sięga zdobycia wyspy przez Imperium Osmańskie w 1571 roku. Sytuacja na Cyprze jest jaka jest od wielu lat. Nie jest to konflikt w którym codziennie dochodzi do ostrzałów czy zamachów terrorystycznych. Wyjazd na Cypr do Republiki Cypryjskiej zajmującej południe Cypru oraz również na Cypr Północny jest wyjazdem bezpiecznym. Generalnie rzecz biorąc na Cyprze jest bezpiecznie. Podpowiemy jednak na co warto uważać na Cyprze.

Wyjazd na Cypr jest bezpieczny i na wyspie nie ma co obawiać się zamachów terrorystycznych czy niechęci do turystów z Polski. Każdego roku na Cypr przyjeżdża bardzo wielu turystów i nikt nie ma zamiaru robić im krzywdy. Stanowią bardzo duży dopływ gotówki na wyspę, więc lokalsi dbają o bezpieczeństwo i spokój.

Mimo położenia względnie blisko rejonów najróżniejszych konfliktów na Cyprze jest spokojnie ale jak w każdym popularnym turystycznie miejscu warto uważać na to co wszędzie. Na Cyprze trzeba zwrócić uwagę na kieszonkowców. W zatłoczonych miejscach zdezorientowany turysta jest łakomym kąskiem dla przestępców.

W przeciwieństwie do różnych turystycznych rejonów na Cyprze nie ma bezdomnych ale warto uważać na typków chcących żerować na turystach. Jak wszędzie. Polski MSZ zaleca zachowanie „zwykłej ostrożności” na Cyprze i nieco na wyrost „szczególnej ostrożności” na terenie Tureckiej Republiki Północnego Cypru.

Na Cyprze wiele jest turystów z Wielkiej Brytanii i Rosji. Wiadomo jak te nacje zachowują się po alkoholu, więc lepiej omijać grupy dobrze wstawionych już turystów, bo nigdy nic nie wiadomo. No chyba że chcemy do nich dołączyć i mamy ze sobą trochę polskiej wódki na ocieplenie stosunków międzynarodowych.

Co z wyjazdem na Cypr Północny? Cypr Północny jest nieuznawany przez polskie władze więc jadąc na ten obszar wyspy musimy liczyć się z tym, że w razie problemów i kłopotów pozostajemy bez opieki polskiego konsula. Tureckie terytoriom jest jednak równie bezpieczne jak terytorium greckie.

Na Cyprze należy uważać na jeszcze jedną ważną rzecz! Przypominamy że na Cyprze jeździ się po lewej stronie! Inaczej więc przechodzimy przez ulicę niż na pasach w Polsce. Uważajmy też na kierowców, którzy na Cyprze są turystami przyzwyczajonymi do ruchu prawostronnego!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz