Czy w Hiszpanii pada śnieg i jest zima? Czy w Barcelonie jest śnieg?

Hiszpania kojarzy nam się z przepięknymi plażami, pomarańczami zrywanymi prosto z krzaka i wysokimi temperaturami na wakacjach. Hiszpania zdecydowanie nie kojarzy się ze złą pogodą dlatego też można zastanawiać się czy w Hiszpanii pada śnieg? Jak to jest ze śniegiem w Hiszpanii? Możemy się obawiać opadów? Czy śnieg pada w Barcelonie

Hiszpania kojarzy się z wyjątkowo ciepłym klimatem i wakacjami na plaży ale należy pamiętać, że w Hiszpanii jest wiele gór. Niektóre z nich wznoszą się na wysokość ponad kilometra nad poziomem morza. Najwyższy szczyt Hiszpanii kontynentalnej to Mulhacen wznoszący się na wysokość 3478,6 m n.p.m w górach Sierra Nevada.

Śnieg w Hiszpanii
Śnieg w Hiszpanii

W wysokich górach Sierra Nevada w Hiszpanii w górach pada śnieg i pokrywa śnieżna utrzymuje się długo. Tak samo jak chociażby w Pirenejach przy granicy Hiszpanii z Francją, gdzie spokojnie możemy pojeździć na nartach lub praktycznie w każdym miejscu powyżej 1500 m n.p.m. To w Pirenejach w katalońskiej miejscowości La Molina w 1956 roku zanotowano najniższą temperaturę w Hiszpanii wynoszącą -21,5 stopni Celsjusza.

Śnieg w Pirenejach
Śnieg w Pirenejach

W większych miastach Hiszpanii poza górami śnieg jeśli już się pojawi to pada jedynie przez kilka godzin i zaraz topnieje. Jadąc do Barcelony czy Madrytu, jeśli już jakimś cudem spadnie śnieg to nie można spodziewać się zasp czy śniegu zalegającego na ulicach. Dobre położenie geograficzne sprawia, że zima w Hiszpanii to naprawdę łagodny czas z bardzo rzadko występującym śniegiem.

Dzięki temu, że Barcelona i Hiszpania to miejsce w które warto pojechać w zimie zwłaszcza z zimnej Polski.

Dodaj komentarz