Czy do Włoch potrzebna jest winieta? Włochy winiety 2021 - BelSole

Czy do Włoch potrzebna jest winieta? Włochy winiety 2021

Jadąc do Włoch autem zastanawiamy się czy potrzebna jest winieta i jak wyglądają opłaty za drogi i autostrady we Włoszech. Czy we Włoszech obowiązują winiety?

Jadąc do Włoch na wakacje musimy kupić winietę w wielu krajach po drodze, jeśli tego nie zrobimy grozi nam spory mandat. Co jednak z Włochami, czy na drogach we Włoszech trzeba mieć winietę? Zacznijmy od tego, że we Włoszech nie ma tradycyjnych winiet jak w Czechach czy na Słowacji. Nie naklejacie więc nic na szybę, nie szukacie winiet na stacjach benzynowych. We Włoszech płaci się za autostrady na bramkach. Więcej o autostradach i opłatach znajdziecie tutaj.

Winiety we Włoszech?

We Włoszech za autostrady płaci się na specjalnych bramkach gotówką, kartą lub jeśli macie specjalną kartą telepass. Nie możecie kupić winiet bo ich tam nie ma. Więcej o autostradach i opłatach znajdziecie tutaj.

Kalkulator i opłaty na autostradach we Włoszech

Przepisy i mandaty we Włoszech

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz