Czy Grecy są leniwi? Jacy są mieszkańcy Grecji? - BelSole

Czy Grecy są leniwi? Jacy są mieszkańcy Grecji?

Jeśli wybieracie się do Grecji na wakacje na przykład na którąś z greckich wysp to pewnie chcecie poznać kilka informacji o Grecji. Od wielu lat pokutuje stereotyp o tym, że Grecy są leniwi. Czy Grecy serio są leniwi? Skąd się to wzięło? Dlaczego tak jest? Dziś sprawdzamy jacy są Grecy!

Grecja była jednym z pierwszych państw członkowskich Unii Europejskiej, była też pierwszym krajem strefy euro, który… zbankrutował. Kryzys spowodowany gigantycznym zadłużeniem kraju z 2008 roku spowodował jeszcze mocniejsze utrwalenie stereotypu leniwego i chciwego greka.

Grecy słyną z bycia leniwymi. Skąd się to wzięło? Jedną z przyczyn był bardzo niski wiek emerytalny. Grecy nigdy nie lubili pracować do osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego. Jeszcze w 2012 roku średni wiek przejścia na emeryturę w Grecji wynosił 57,8 lat. W 2012 roku Grecja wydawała na emerytów największy procent PKP spośród wszystkich państw Europy. Na stereotyp miał wpływ nie tylko niski wiek przejścia na emeryturę ale również duże bezrobocie utrwalające pogląd, że grekom nie chce się pracować.

Kolejnym powodem przez który tak myślimy jest siesta. Siesta kojarzy się zwykle z krajami takimi jak chociażby Hiszpania ale to właśnie w Grecji siesta to rzecz święta. Zwyczajowo w Grecji porzuca się pracę między 15:00 a 17:00.

Wiele osób pamięta też sposób w jaki byli obsługiwani przez Greków i kojarzy Greka z pijącym kawę, palącym papierosy niemiłym człowiekiem. Czy tak jest w rzeczywistości? To musicie już sprawdzić sami podczas wakacji!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz