Czy Ibiza to miasto? Czy Ibiza jest wyspą? Co to jest Ibiza - BelSole

Czy Ibiza to miasto? Czy Ibiza jest wyspą? Co to jest Ibiza

Ibiza to hiszpański kurort przeznaczony przede wszystkim dla tych, których źrenice nie zawsze reagują na światło. Wiele osób wybiera się tu na niekończące się imprezy na których wóda leje się strumieniami, a striptizerki robią to na co nie zgadzają się nawet na to czego zabraniają regulaminy klubu. W takich warunkach można zapomnieć czym tak właściwie jest Ibiza. Czy Ibiza to miasto? Czy Ibiza jest wyspą?

Jeśli planujecie wakacje na Ibizie i zastanawiacie się czym tak właściwie jest Ibiza to przychodzimy Wam z pomocą. Wiele dobrze osób wie, że Ibiza to wyspa wchodząca w skład archipelagu Balearów. Część przekonuje jednak, że jedzie nie na Ibizę ale do Ibizy. Kto ma racje?

Osoby, które przekonują Was że jadą do Ibizy oraz mówiące o wyspie! Ibiza to zarówno wyspa jak i miasto. Ibiza to trzecia co do powierzchni wyspa Balearów należąca do Hiszpanii. Powierzchnia Ibizy to 571,04 kilometra kwadratowego. Na położonej na Morzu Śródziemnym wyspie Ibiza znajduje się również miasto Ibiza zamieszkałe przez około 50 tysięcy mieszkańców. To trzecie co do wielkości miasto na Balearach. Jego nazwa w języku katalońskim to Eivissa. Samo miasto Ibiza ma jednak już tylko 11,14 kilometra kwadratowego powierzchni.

Podsumowując: czy Ibiza to wyspa? Tak! Czy Ibiza to miasto? Też! Czy Ibiza to samochód? Oczywiście!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz