Czy Majorka to Wyspy Kanaryjskie? To Hiszpania? - BelSole

Czy Majorka to Wyspy Kanaryjskie? To Hiszpania?

Planujecie wycieczkę na Majorkę, ale zadajecie sobie pytanie czy należy ona do Wysp Kanaryjskich czy może do Balearów? Czy może Majorka należy do Hiszpanii i Katalonii? Oto odpowiedź na to nieoczywiste pytanie.

Zacznijmy od tego, że Majorka to największa wyspa archipelagu złożonego z 5 głównych wysp: Majorki, Minorki, Ibizy, Formentery i Cabrery. Wszystkie te wyspy należą do Balearów znajdujących się na Morzu Śródziemnym na południe od Hiszpanii. Na Majorce znajduje się główna siedziba regionu w mieście Palma. Wyspy Kanaryjskie natomiast znajdują się ponad 2100 km dalej na Oceanie Atlantyckim, bliżej Majorce do Warszawy niż do Wysp Kanaryjskich, więc jeśli ktoś Was zapyta czy Majorka należy do Wysp Kanaryjskich, możecie bez cienia odpowiedzieć, że nie i myli mu się ten archipelag z Balearami. 

Czy Majorka to Hiszpania?

A czy Majorka należy do Hiszpanii? Tak, Majorka jest częścią Balearów, a Baleary wspólnotą autonomiczną należącą do Hiszpanii. Co ciekawe Majorka i Baleary to regiony o silnym katalońskim podłożu kulturowym, mieszkańcy mówią tutaj także dialektem majorkańskim języka katalońskiego. Czy Majorka jest samodzielnym państwem, krajem? Nie, nie jest – jest wyspą należącą do Balearów i Hiszpanii. 

Czy Majorka to miasto?

Nie Majorka nie jest miastem, ale jej nazwa zawiera się w niektórych miasteczkach na wyspie, np. Palma de Mallorka, czyli Palma na Majorce.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz