Czy Katedra Notre Dame jest otwarta? Czy odbudowana, daty 2024 - BelSole

Czy Katedra Notre Dame jest otwarta? Czy odbudowana, daty 2024

Katedra Notre Dame po wielu latach zamknięcia po pożarze w 2019 roku, będzie niedługo otwarta. Kiedy więc Katedra Notre Dame zostanie otwarta? Czy jest już odbudowana i kiedy będzie dostępna dla turystów w 2024? W tym artykule, bazując na źródłach z Paryża odpowiemy Wam na to pytanie. Znamy daty otwarcia Katedry Notre-Dame de Paris w 2024 roku!

Kiedy otworzą Katedrę Notre Dame?

Katedra Notre Dame, ikona architektury gotyckiej i serce Paryża, była przez wieki ośrodkiem inspiracji dla artystów, twórców i podróżników z całego świata. Niestety, 15 kwietnia 2019 roku Notre Dame została zniszczona w wyniku straszliwego pożaru, a jej drzwi zamknęły się na długie miesiące prac nad jej odbudową. Wielu z nas zastanawia się, czy i kiedy Katedra Notre Dame zostanie otwarta ponownie i będzie mogła przyjmować zwiedzających. Czy marzenie o zwiedzaniu jej piękna jest teraz tylko odległym echem? Szczęśliwie odpowiedź brzmi: nie! Po licznych konsultacjach, analizach i projektach, prace nad odbudową ruszyły pełną parą. A teraz jest już oficjalnie potwierdzone, że planowane jest ponowne otwarcie Katedry Notre Dame jest 8 grudnia 2024 roku. Te Deum zaplanowano na 15 kwietnia 2024 r czyli na 5 po pożarze. Przebudowa dziedzińca Notre Dame, planowana jest na 3 lata później, na rok 2027 rok.

Mamy teraz pewność, że uda nam się zrealizować projekt na czas,

mówi Philippe Jost organizator akcji.

Wielu mogłoby pomyśleć, że tak skomplikowany proces odbudowy zajmie znacznie więcej czasu. Jednak ustalone przez prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, ambitne terminy, pozwoliły skierować doniosłe wysiłki na odbudowę tej niewątpliwej perły architektury. Prace nadzoruje architekt Philippe Villeneuve. Prace postępują zgodnie z planem. Już teraz z daleka widać rusztowania, które otaczają echa niegdysiejszej świetności. Najbardziej doświadczeni mistrzowie swoich fachów, rzeźbiarze, kamieniarze, stolarze i wielu innych, dają z siebie wszystko, aby przywrócić Notre Dame jej dawną chwałę.

To jednak wymaga czasu. Pragnę jednak przekazać Wam, drodzy czytelnicy, że czekanie to będzie warte. Kiedy drzwi Katedry Notre Dame otworzą się na nowo, na pewno zawita tam magiczna atmosfera, która przyciągnie nas jeszcze bardziej, będąc symbolem odrodzenia i nadziei. Podsumowując, Katedra Notre Dame prawdopodobnie zostanie otwarta 8 grudnia 2024 roku.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz