Pociąg Wiedeń Bratysława, cena biletów 2024. Ile kosztuje pociąg z Wiednia do Bratysławy? - BelSole

Pociąg Wiedeń Bratysława, cena biletów 2024. Ile kosztuje pociąg z Wiednia do Bratysławy?

Bratysława i Wiedeń to dwie najbliżej położone siebie europejskie stolicę, dlatego planując wyjazd do jednego z tych miast, warto również uwzględnić przynajmniej jednodniowy pobyt w drugim z nich.. Jeżeli nie dysponujesz samochodem, najłatwiejszym sposobem podróży między tymi miastami jest pociąg. Ile kosztuje pociąg z Bratysławy do Wiednia? Jak długo jedzie pociąg z Bratysławy do Wiednia? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule. 

 

Odległość między Wiedniem a Bratysławą

 

Zanim przejdziemy do kwestii tego, jakie są ceny na bilet na pociąg z Bratysławy do Wiednia, sprawdźmy, ile czasu potrzeba, by odbyć taką podróż. Odległość między Bratysławą a Wiedniem w linii prostej wynosi niespełna 60 kilometrów, a każdego dnia organizowanych jest około 20 kolejowych relacji między tymi dwoma stolicami. Jak długo jedzie pociąg z Bratysławy do Wiednia? Większość relacji na tej linii trwa, według rozkładu jazdy, godzinę i siedem minut, zdarzają się również nieco dłuższe połączenia, w których przejazd zajmuje około 1,5 godziny.   

 

Pociąg z Wiednia do Bratysławy – cena biletów 2024

 

Jaka jest Cena przejazdu Wiedeń Bratysława? Nadeszła już najwyższa pora, by rozstrzygnąć kwestię, która z pewnością zainteresuje wielu turystów – ile kosztuje pociąg z Wiednia do Bratysławy? Ceny biletów na pociąg z Wiednia do Bratysławy w 2023 roku dla dorosłych zaczynają się od 11,60 euro (przy obecnym kursie jest to około 45 złotych) przy zakupie z kilkudniowym wyprzedzeniem. 

Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które planują podróż “na ostatnią chwilę”. Jeżeli zastanawiacie się, ile kosztuje najtańszy bilet na pociąg z Wiednia do Bratysławy kupowany w dniu odjazdu, odpowiedzią jest 18 euro. Część przewoźników oferuje również możliwość przejazdu pierwszą klasą. Taka przyjemność jest jednak zauważalnie droższa, a bilety tego typu kosztują zazwyczaj około 30-33 euro.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz