Czy loty w majówkę będą odwołane przez strajk? Czy będą anulowane w maju? - BelSole

Czy loty w majówkę będą odwołane przez strajk? Czy będą anulowane w maju?

Jeśli zadajecie sobie pytanie czy loty będą anulowane przez strajk kontrolerów lotu lub będą odwoływane z dnia na dzień w majówkę i w maju? Czy strajk kontrolerów ruchu może zagrozić ruchowi samolotowemu w Polsce?

Sprawa na polskim niebie na razie wygląda tak, że wiele lotów jest opóźnionych, a możliwa jest także w niedalekiej przyszłości także opcja atomowa czyli anulowanie dużej części lotów nad polskim niebem przez Eurocontrol. Czy to możliwe, że loty w Polsce będą odwołane w maju i w majówkę? 

Póki co podczas negocjacji PAŻP ze związkiem kontrolerów ruchu lotniczego, jest minimalny progres – oczywiście same negocjacje i groźba dużego strajku i nie przedłużania umów nie odeszła jeszcze i ciągle nad nami wisi. Jeśli nie będzie rozwiązania pozytywnego tych rozmów, rzecznik Komisji Europejskiej zagroził odwołaniem około 1000 lotów dziennie do i z Polski. Jeśli zastanawiacie się jakie jest prawdopodobieństwo czy loty w maju i majówkę będą odwołane przez strajk – możemy powiedzieć, że według nas prawdopodobieństwo nie jest duże – jednak nie można tego wykluczyć. ULC póki co powiedziała, że od 1 maja nie planuje wdrażania anulowania i zmniejszania częstotliwości lotów nad Polską po pierwszej turze rozmów, która miała się zakończyć 23 kwietnia rano.  Procedura massive cancellation póki co nie grozi Polsce, więc jest to póki co pozytywna informacja, miejmy nadzieję, że będzie można spokojnie planować majówkę! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz