Pogoda w Atenach w listopadzie, czy warto? Temperatura Ateny, czy jest ciepło i czy pada? - BelSole

Pogoda w Atenach w listopadzie, czy warto? Temperatura Ateny, czy jest ciepło i czy pada?

Z racji tego, że listopadowa aura w Polsce kojarzy się z zimnem i częstymi opadami deszczu, wielu turystów decyduje się poszukać innego miejsca na wypoczynek. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Atenach w listopadzie. Czy warto odwiedzić stolicę Grecji o tej porze roku? Dowiecie się tego z naszego materiału. Temperatura w Atenach w listopadzie, opady deszczu w tym mieście – nasz tekst porusza wszystkie te zagadnienia. 

Temperatura w Atenach w listopadzie 

Sprawdzając pogodę w Atenach w listopadzie, warto zacząć od kwestii która interesuje największą część turystów. Czy w Atenach jest ciepło w listopadzie? To zależy od prywatnych preferencji turystów, jednak na pewno jest tu daleko od tropikalnych upałów. 

Temperatura w Atenach w listopadzie w ciągu dnia wynosi około 17. st.C. Jest z pewnością cieplej niż w Polsce, jednak na pewno decydując się na wyjazd w tym okresie, warto zabrać ze sobą kilka cieplejszych rzeczy. Zwłaszcza, że temperatura po zachodzie słońca jest jeszcze niższa i wynosi około 12-13 st.C. 

Część turystów zainteresuje również to, jaka jest temperatura morza w listopadzie w Atenach. Utrzymuje się ona na całkiem przyjemnym poziomie 19 st.C, natomiast w połączeniu z niezbyt już wysoką temperaturą powietrza, zalecamy raczej krótkie kąpiele. 

 

Opady deszczu w Atenach w listopadzie

Wielu turystów z pewnością zastanawia się również, czy w listopadzie w Atenach pada deszcz. Planując urlop w tym miesiącu, z pewnością warto zaopatrzyć się w parasol i kurtkę przeciwdeszczową. 

Opady deszczu w Atenach w listopadzie są dużo częstsze niż w poprzednich miesiącach. W skali całego listopada może zdarzyć się nawet 6 dni deszczowych. Listopad jest więc jednym z najbardziej deszczowych miesięcy w Atenach, a łączna suma opadów wynosi około 45-50 m2/l. 

Podsumowując, pogoda w Atenach w listopadzie jest nadal całkiem przyjemna, choć zachęca raczej do aktywnego wypoczynku i zwiedzania okolicy niż spędzania wielu godzin na plaży. Pamiętaj jednak, by na wyjazd spakować kilka cieplejszych rzeczy i coś przeciwdeszczowego.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz