Jaka jest temperatura wody w Sharm El Sheikh? Czy woda w Sharm El Sheikh jest ciepła?  - BelSole

Jaka jest temperatura wody w Sharm El Sheikh? Czy woda w Sharm El Sheikh jest ciepła? 

Sharm El Sheikh to jeden z najpopularniejszych kurortów turystyczny w Egipcie, a każdego roku miejsce to odwiedza wielu Polaków. Wielu z nich z pewnością zadaje sobie następujące pytanie – jaka jest temperatura wody Sharm El Sheikh? Odpowiedź poznacie w naszym materiale. Czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, kiedy woda w Sharm El Sheikh jest najcieplejsza.

Jaka jest temperatura wody w Sharm El Sheikh. Czy woda jest ciepła przez cały rok? 

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, jaka jest temperatura wody w Sharm El Sheikh, postanowiliśmy sprawdzić to dla każdego miesiąca. Wyniki naszych poszukiwań na pewno przypadną do gustu każdemu miłośnikowi kąpieli morskich – woda w  Sharm El Sheikh jest wyjątkowo ciepła niemal przez cały rok. Ale sprawdźmy jaka jest dokładna temperatura wody w Sharm El Sheikh w skali każdej pory roku. 

 

Jaka jest temperatura wody w Sharm El Sheikh wiosną? 

Osoby, które odwiedzą  Sharm El Sheikh wczesną wiosną na pewno będą zadowolone z faktu, jak ciepła jest woda. Jej temperatura waha się od 21 st. C w marcu do 23 st. C. w maju. 

 

Jaka jest temperatura wody w  Sharm El Sheikh latem?

Lato to czas, gdy w  Sharm El Sheikh panują największe upały, a wysoka temperatura powietrza oddziałuje również na wodę. Z pewnością zastanawiacie się, jaka jest temperatura wody w  Sharm El Sheikh w lato. W czerwcu osiąga ona wartość średnio 24 st. C, w lipcu rośnie do 26 st. C, by osiągnąć swój szczyt w sierpniu, gdy jej pomiary wskazują nawet na 28 st. C. Wysoka temperatura wody w  Sharm El Sheikh utrzymuje się także we wrześniu (w ostatnich latach było to średnio 26 st. C). 

 

Jaka jest temperatura wody w  Sharm El Sheikh jesienią i zimą?

Na koniec sprawdźmy jeszcze, jaka jest temperatura wody w  Sharm El Sheikh jesienią i zimą. Mówiąc krótko woda w  Sharm El Sheikh nadal jest bardzo ciepła, a jej temperatura nie spada poniżej 20 st. C. Od października do lutego waha się ona od 25 do 21 st.C. Podsumowując, temperatura wody w Sharm El Sheik jest bardzo wysoka praktycznie przez cały rok.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz