Czy Majorka jest w Unii Europejskiej? Czy potrzebny paszport? - BelSole

Czy Majorka jest w Unii Europejskiej? Czy potrzebny paszport?

Zastanawiacie się czy Majorka wraz z Hiszpanią należy do Unii Europejskiej czy jest w Schengen? Czy jadąc na wycieczkę na Majorkę potrzebujecie paszport czy może wystarczy dowód osobisty? Jak teraz wygląda Majorka i czy granice są otwarte.

Czy Majorka jest w UE?

Jak już dobrze wiecie z artykułu o statusie Majorki, wyspa ta należy do Balearów oraz Hiszpanii. Co za tym idzie cała Hiszpania wstąpiła do Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, 1 stycznia 1986 roku razem z Majorką, która także wtedy dołączyła do Unii Europejskiej.

Czy Majorka jest w Schengen?

Europejski obszar Schengen znosi w dużej mierze kontrole na granicach wewnętrznych i pozwala na przemieszczanie się bez kontroli i paszportu z samym dowodem osobistym po krajach strefy. Hiszpania należy do strefy Schengen, którą stworzyła z innymi krajami europejskimi 26 marca 1995 roku. 

Każdy region z Hiszpanii dołączył na takich samych zasadach do wszystkich porozumień, także Baleary oraz oczywiście Majorka. Pamiętajcie jednak, że w dobie koronawirusa, część regionów może mieć ograniczenia w poruszaniu się i żadna strefa Schengen może nie pomóc.

Podsumowanie:

  • Majorka należy do Unii Europejskiej
  • Na Majorkę wystarczy dowód osobisty
  • Majorka jest w Schengen

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz