Gdzie są Wyspy Kanaryjskie? Gdzie leżą? - BelSole

Gdzie są Wyspy Kanaryjskie? Gdzie leżą?

Dla wielu Polaków wyjazd na Wyspy Kanaryjskie to synonim luksusu równy używanemu Passatowi z przebiegiem 189 000 km, którym Niemiec jeździł tylko do kościoła. Wielu Polaków słyszało o Wyspach Kanaryjskich ale nie do końca zdają sobie sprawę gdzie tak naprawdę są Wyspy Kanaryjskie. Gdzie leżą Wyspy Kanaryjskie? Czy to Europa czy Afryka? Sprawdźmy to!

Wyspy Kanaryjskie, słynne Kanary, czyli archipelag 7 dużych i 6 mniejszych wysp należących do Hiszpanii. Wyspy takie jak teneryfa czy Gran Canaria należą do Hiszpanii, są hiszpańską wspólnotą autonomiczną ale nie znaczy to wcale, że Wyspy Kanaryjskie leżą w Europie. Gdzie są Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie położone są na Oceanie Atlantyckim na Zachód od wybrzeża Afryki. Geograficznie więc Wyspy Kanaryjskie to nie Europa, a Afryka. Gdzie są Wyspy Kanaryjskie? Około 100 kilometrów na zachód od wybrzeży Afryki. Blisko stąd na przykład do Maroko. Zdecydowanie bliżej do Casablanki niż do Madrytu. Geograficznie zbiorczym określeniem Wysp Kanaryjskich, Zielonego Przylądka, Azorów, Madery i Wyspy Selvagos jest określenie Makaronezja.

Podsumowując: Można więc powiedzieć, że Wyspy Kanaryjskie są w Makaronezji, można powiedzieć, że Wyspy Kanaryjskie to Hiszpania oraz, że jest to Afryka.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz