Czy Minotaur istniał? Czy Minotaur czy Minotaurus? Sprawdzamy! - BelSole

Czy Minotaur istniał? Czy Minotaur czy Minotaurus? Sprawdzamy!

Przerażająca hybryda człowieka z bykiem – Minotaur czający się w odmętach położonego na greckiej wyspiewyspie Kreta labiryntu pod pałacem w Knossos. Czy bestia będąca owocem miłości fizycznej między Pazyfae z bykiem zesłanym przez Posejdona naprawdę istniała? Czy był to Minotaur czy Minotaurus?

Na początek zajmijmy się odpowiedzią na to drugie z postawionych pytań. Jak poprawnie napisać Minotaur? Tu zdania są podzielone, a odpowiedź zależy od tego czy chcecie napisać Minotaur po polsku czy po łacinie. Minotaur to polskie słowo, Minotaurus to łacińskie określenie mitologicznej greckiej postaci.

Czy Minotaur istniał? Czy starożytna cywilizacja i autorzy mitologii greckiej mogli spotkać Minotaura? Czy w labiryncie pod pałacem Minosa zwanym też labiryntem kreteńskim naprawdę zamieszkiwała przerażająca bestia?

Niektórzy myślą, że Minotaur istniał naprawdę. Na potwierdzenie swoich słów biorą to, że w końcu po coś ten labirynt pod pałacem będący jedną z największych atrakcji Knossos i Krety zbudowano! Niektórzy uważają, że przecież budowla nie mogła się zmarnować.

Fakty zdają się temu przeczyć. Pałac istniał ale nie skrywał pod sobą bestii zrodzonej z miłości między kobietą, a bykiem. Dlaczego możemy stwierdzić z całą pewnością, że istnienie byczo-ludzkiej hybrydy było niemożliwe? Serio jesteście w stanie wyobrazić sobie taką miłość?

Mitologiczny Minotaur został zgładzony dzięki Tezeuszowi, który wszedł do labiryntu ciągnąc za sobą nić Ariadny, nie tej popularnej którą śledzicie na Instagramie, tylko córki króla Krety – Minosa. Tezeusz wrócił z labiryntu właśnie dzięki kłębkowi nici. Samą bestię udało się zabić magicznym mieczem.

Minotaur istnieje za to jako postać pojawiająca się w wielu najróżniejszych dziełach od rzymskich i greckich malowideł, przez obrazy aż po gry i filmy. Minotaura zobaczyć możecie w grze Duengeons & Dragons albo w Assassin’s Creed: Odyssey w której naszym zadaniem jest ubicie bestii czającej się w ruinach pałacu i labiryncie dusz. Starsi gracze znają Minotaura z gry Heroes of Might and Magic 3.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz