Czy Kreta to państwo? Czy Kreta jest w Europie? Czy w Unii Europejskiej?

Czy Kreta to państwo? Czy Kreta jest w Europie? Czy w Unii Europejskiej?

Wiele osób wybierających się na wakacje na Krecie zastanawia się czy Kreta to państwo czy nie. Jeśli jest państwem albo nie jest państwem to czy geograficznie znajduje się w Europie? Jeśli znajduje się w Europie to czy znajduje się w gronie państw Unii Europejskiej? Dzisiaj odpowiadamy na jedne z najważniejszych pytań dotyczących wyspy Kreta.

Kreta to jedna z największych wysp na Morzu Śródziemnym. Powierzchnia Krety to 8336 kilometrów kwadratowych. Czy to wystarczającą dużo by Kreta była państwem? Nie! Kreta nie jest osobnym państwem. Kreta wchodzi w skład państwa zwanego Grecją. Kreta to nie państwo, Kreta to Grecja. Kreta to wyspa, więc kreta nie można utopić. Czy jest w Unii Europejskiej?

Jeśli zastanawiacie się jakich dokumentów potrzeba jadąc na Kretę to możemy Was uspokoić – wystarczy paszport lub dowód osobisty ponieważ Kreta będąca częścią Grecji jest dzięki temu w Unii Europejskiej. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze czy Kreta na 100% jest dobrym miejscem na wakacje to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika wakacyjnego o wyjazdach do Grecji: Którą grecką wyspę wybrać na wakacje?

Przypominamy, że jadąc na Kretę można zalać wrzątkiem na przykład herbatkę albo kawę jeśli lubimy taką z fusami. Kreta nie można za to zalać wrzątkiem bo będzie cierpiał i będzie go bolało. Nie polecamy też zabijania kreta prądem ani wrzucania go do zmywarki. Kreta można za to wsypać do WC, a z Krety przywieźć sobie muszelki.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz