Czy na Islandii jest McDonald's? Gdzie na Islandii jest McDonald's? - BelSole

Czy na Islandii jest McDonald’s? Gdzie na Islandii jest McDonald’s?

Wyjeżdżając na urlop, często najpierw robimy rozeznanie i zaznaczanie na mapie atrakcji oraz restauracji. W trasie, gdy nachodzi nas ochota na coś do przekąszenia, to spoglądamy na drogę w poszukiwaniu złotych łuków. Fani Big Maka z pewnością są oszołomieni, gdy w Google Maps szukają McDonald’s, a tego po prostu brak. To jak to jest z tym McDonald’sem – jest na Islandii czy go nie ma?

Czy na Islandii jest McDonald’s?

McDonald’s wydaje się obecny w każdym kraju na świecie. Zdziwi Was może fakt, że istnieje blisko 100 krajów, gdzie tej sieci nie spotkamy. W Europie będzie to np. Czarnogóra, Macedonia czy… Islandia! Ostatnie restauracje McDonald’s zamknięto po kryzysie gospodarczym w 2008 roku, a mieszkańcy póki co nie tęsknią. 🙂 Ostatnie frytki oraz cheeseburger, które sprzedano, są trzymane w specjalnej szklanej gablocie w hostelu na południu Islandii. Co ciekawe – choć może i niezbyt zaskakujące – wciąż wyglądają bardzo dobrze. To chyba nie świadczy najlepiej o składzie tych przekąsek, prawda?

Fast Food na Islandii

Wydawać by się mogło, że Islandczycy tego po prostu nie potrzebują, bo w ich kuchni królują pyszne i zdrowe ryby, ale to nie jest prawda. Oni mają ogromne zamiłowanie do fast food’ów, a bardzo popularnym street food’em w Reykjawiku są hot dogi 🙂 Innym argumentem jest fakt, że na Islandii już jest sieć Hambórgarabúllan, a przy 330 tys. ludności kraju, nie potrzeba wiele lokalów.

Czy brak McDonald’s na Islandii to jest duża strata? Niekoniecznie, choć biorąc pod uwagę ceny jedzenia na mieście, a nawet w supermarketach, byłaby to w miarę budżetowa opcja na posiłek. Niestety, na tą chwilę musimy zadowolić się hot dogiem, skyrem lub jedzeniem przywiezionym z Polski.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz