Ceny benzyny w Austrii w 2022, ceny paliwa. Ile kosztuje paliwo w Austrii? - BelSole

Ceny benzyny w Austrii w 2022, ceny paliwa. Ile kosztuje paliwo w Austrii?

Ceny paliwa szaleją, czy wszędzie w Europie? Ile kosztuje paliwo w Austrii? Ile kosztuje benzyna? Ile diesel? Ile LPG w Austrii a ile w stolicy Wiedniu? Zobaczcie, oto zestawienie cen paliwa w Austrii w 2022.

Dodajmy, że ceny paliwa w Austrii przedstawione poniżej mogą się trochę różnić, wiadomo, że stacje są różne i ich oferta także, jednak próbka jaką wzięliśmy powinna mniej więcej przedstawić ceny paliwa w Austrii w 2022.

 

Ile kosztuje paliwo w Austrii w 2022?

 

Od razu Wam powiemy, że ceny paliwa w Austrii także są wyższe w tym roku zdecydowanie bardziej niż jeszcze rok temu. Oczywiście sama siła nabywcza w Austrii jest zdecydowanie inna niż w Polsce i jednak kupicie więcej paliwa za średnią pensję w Austrii. Przygotowaliśmy dla Was ceny paliwa w Austrii oraz mały poradnik jak taniej tankować i gdzie w Austrii by trochę przyoszczędzić. Ile kosztuje benzyna w Austrii w 2022? Podzieliliśmy ceny paliwa w Austrii na największe miasta oraz węzły drogowe, gdzie możecie się znaleźć. 

Gdzie w Austrii benzyna jest najtańsza? 

Oto lista miast w Austrii z aktualnymi na lipiec 2022 (1.07.22) cenami benzyny w Austrii:

Ceny benzyny w Austrii w lipcu 2022

Wiedeń 2,139 EUR / litr
Graz 2,109 EUR / litr
Spielfeld 2,154 EUR / litr
Villach 2,129 EUR / litr
Linz 2,159 EUR / litr
Innsbruck 2,109 EUR / litr
Feldkirch 2,129 EUR / litr
Salzburg 2,049 EUR / litr
Klagenfurt 2,099 EUR / litr

Ceny diesla w Austrii w lipcu 2022

Wiedeń 2,158 EUR / litr
Graz 2,059 EUR / litr
Spielfeld 2,150 EUR / litr
Villach 2,109 EUR / litr
Linz 2,149 EUR / litr
Innsbruck 2,089 EUR / litr
Feldkirch 2,109 EUR / litr
Salzburg 2,059 EUR / litr
Klagenfurt 2,059 EUR / litr

Jak widzicie diesel zazwyczaj jest minimalnie tańszy na większości stacji benzynowych w Austrii w 2022. 

 

Jak taniej tankować w Austrii? Gdzie tankować?

 

Zasadniczo nie ma reguły, jednak zalecamy po prostu nie tankować bezpośrednio przy autostradach czy w centrach dużych miast. Najlepszymi stacjami na tanie tankowanie w Austrii są zazwyczaj miejsca z dużą konkurencją, na przykład w miejscu gdzie są 3 konkurencyjne stacje w Salzburgu, ceny są o ponad 0,05 EUR niższe na litrze. Możecie też sprawdzić ile kosztuje paliwo we Włoszech i zatankować już za południową granicą Austrii. Ogólnie ceny są dość stabilne i ciężko o wielką promocję na paliwo w Austrii – jednak niektórzy z blogerów doradzają takie kroki:

  • Zatankuj samochód na początku tygodnia, ponieważ paliwo staje się droższe w weekend.
  • Uzupełnij bak rano, aby uniknąć podwyżki cen, która jest dozwolona od godziny 12:00.

 

Podsumowanie cen benzyny w Austrii 2022

Ile kosztuje paliwo Austria

Jak widzicie ceny paliwa, benzyny, diesla w Austrii rosną z miesiąca na miesiąc – tanio nie jest. I jeśli zapytacie ile kosztuje paliwo w Austrii, odpowiemy, że nie mało – jednak, dalej typowy Austriak może pozwolić sobie na więcej litrów benzyny miesięcznie niż Polak,… niestety. Ceny benzyny i diesla lekko się wahają i oczywiście mogą być inne niż w powyższym artykule, wszystko zależy od stacji i promocji. Zobaczcie też Ile kosztuje winieta w Austrii w 2022? Gdzie kupić winietę w Austrii?

Polecamy także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz