Czy na Korsyce są Rekiny? Ataki rekinów. Czy jest bezpiecznie? - BelSole

Czy na Korsyce są Rekiny? Ataki rekinów. Czy jest bezpiecznie?

Korsyka od wielu lat jest popularnym miejscem dla plażowiczów i turystów. W ostatnich latach doszło jednak do kilku ataków rekinów w tym rejonie, co wywołało pewne obawy wśród odwiedzających. Czy jednak rekiny na Korsyce atakują? Czy jest bezpiecznie? Zobaczcie!

Ataki rekinów na Korsyce

W całym Morzu Śródziemnym żyje około 47 gatunków rekinów, z czego13 to gatunki możliwie potencjalnie dla człowieka niebezpieczne. Żyją zarówno na obszarach przybrzeżnych jak i na głębokich wodach – więc jest prawdopodobne to, że można spotkać rekina przy brzegu na Korsyce.

Od 2013 roku na Korsyce miały miejsce PRAWDOPODOBNIE łącznie cztery ataki rekinów. W każdym przypadku, ofiary pływały w pobliżu brzegu, gdy zostały zaatakowane. W dwóch przypadkach zaangażowane rekiny zostały zidentyfikowane jako rekiny byki, a w jednym przypadku odpowiedzialny był żarłacz biały. Zobaczcie jak sytuacja z atakami rekinów ma się na pobliskiej Sardynii.

Chociaż liczba ataków rekinów na Korsyce jest nadal stosunkowo niska, ważne jest, aby być świadomym potencjalnego zagrożenia podczas pływania w tym obszarze. Bądź upewnij się, że przed wejściem do wody skonsultowałeś się z lokalnymi władzami i ratownikami, a w miejscach, gdzie znana jest aktywność rekinów, trzymaj się blisko brzegu. Jeśli zobaczysz rekina podczas pływania, natychmiast opuść wodę i powiadom najbliższy patrol plażowy. Najważniejsze jest jednak to, że prędzej zaatakuje Was pijany turysta, niż rekin w wodzie – bez obaw więc, pływajcie odpowiedzialnie!

Zobacz także 11 Najpiękniejszych plaże na Korsyce. Najładniejsze, najlepsze miejsca i piaszczysta Korsyka

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz