DATY! Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w 2022? Kiedy się zaczyna?

Berlin to chyba najlepszy wybór, aby odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Stolica oferuje kilka marketów w różnych miejscach miasta, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w 2022? Kiedy się zaczyna i czy się odbędzie? Wybieracie się do Berlina w 2022 roku? Koniecznie zerknijcie na nasz artykuł.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w 2022 roku?

W Berlinie jest około 80 jarmarków bożonarodzeniowych. Większość z nich jest niewielka i działa tylko w weekendy. Prawie wszystkie główne rynki znajdują się w dzielnicy Mitte (w samym centrum miasta). Jeśli chodzi o otwarcie, to jarmarki będą już dostępne 21 listopada, aż do 26 grudnia. Co do godzin otwarcia w ciągu tygodnia, to kiermasze prawdopodobnie będą dostępne codziennie od 11:00 do 22:00, czyli wystarczająco by pochodzić, pozwiedzać czy zrobić zakupy.

Zobaczcie też najlepsze atrakcje Berlina, które warto zobaczyć będąc na Jarmarku Świątecznym!

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie?

Szwendanie się po jarmarku najlepiej zacząć od grzanego wina Gluhwein z  przyprawami korzennymi.  Stragany są pełne tradycyjnych wypieków i przekąsek, dlatego warto spróbować banany w czekoladzie oraz placki ziemniaczane w sosie śmietanowym – pycha! . Jeśli chcielibyście przywieźć sobie pamiątkę, to koniecznie musicie kupić piernikowe serce. Idealne by wręczyć je drugiej osobie. Jednakże, jeśli zbieracie bombki, to w najpiękniejszym i jednym z największych jarmarków w Europie na Gendarmenmarkt polecamy kupić ręcznie zdobioną bombkę. To wspaniała pamiątka, która długo będzie gościć na naszej choince albo piękny prezent od serca dla bliskiej osoby.

Możecie też spróbować słynnego berlińskiego Kebaba!

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w 2022 roku jest odwołany?

 

W zeszłym roku sytuacja z koronawirusem nie wyglądała najlepiej i wiele jarmarków świątecznych zostało odwołanych. Obecnie wszystko wygląda dużo bardziej pomyślnie i trzymamy kciuki by tak pozostało .W razie czego warto również odwiedzić jarmarki świąteczne w Trewirze czy w Monachium!

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, gdzie jest parking?

Berlin oferuje całe mnóstwo miejsc parkingowych. Pamiętajcie, że aby wjechać do miasta musicie posiadać aktualną zieloną nalepkę, która będzie dowodem, że są jest to auto spełniające normy ekologiczne.  Nie martwcie się, komunikacja publiczna działa całkiem sprawnie i wszędzie szybko można dostać się metrem. Co do parkingów w centrum to można skorzystać z: Parkhaus Rathauspassagen (Grunerstraße 7), Q-Park Unter den Linden / Staatsoper (Bebelpl. 2) lub Parkhaus Adlon APCOA (Unter den Linden 77).

Chociaż jarmarki świąteczne można znaleźć w całej Europie, w rzeczywistości są one starą niemiecką tradycją. Ich historia sięga nawet XIV-XVI wieku. To świetny powód aby przejechać i napić się grzanego wina. W końcu to tradycja! Zachęcamy do przeczytania również naszego przewodnika po jarmarku Gendarmenmarkt!

Dodaj komentarz