Czy na Sardynii są Rekiny? Ataki rekinów - BelSole

Czy na Sardynii są Rekiny? Ataki rekinów

Piękne wody otaczające Sardynie mogą być pełne niebezpieczeństw! Ale czy akurat mówimy o rekinach? Czy na Sardynii były ataki rekinów? Zobaczcie

 

Rekiny na Sardynii

Dzięki zasolonym, ciepłym wodom i niewielkim ruchom pływowym Morze Śródziemne jest dobrym domem dla wielu stworzeń morskich w tym rekinów. W Morzu Śródziemnym żyje około 47 gatunków rekinów, z czego około 13 to gatunki potencjalnie dla człowieka niebezpieczne.  Najniebezpieczniejsze gatunki rekina żyjące w Morzu Śródziemnym to na pewno Żarłacz Biały i Rekin Tygrysi. Czy jednak będąc na wakacjach na Sardynii i pływając przy plaży powinniśmy się obawiać ataku rekina? Nie, nie powinniśmy się obawiać ataków rekina. Sardynia to bardzo bezpieczne miejsce, nie tylko ze względu na ludzi.  Tak samo jest zresztą na Sycylii.

 

Ataki rekinów na Sardynii

Ataki rekinów na Sardynii to bardzo rzadka i niespotykana rzecz. W historii ostatnich 120 lat we Włoszech, ataków rekina było tylko 50 i tylko 10 były śmiertelne w tym jeszcze mniej na Sardynii. Ostatni PRAWDOPODOBNY śmiertelny atak miał miejsce w 2015 roku, kiedy to wyłowiono ciało nurka Eugenio Masala z dna morza niedaleko Capo San Lorenzo. Eugenio miał pogryzienia od rekina, jednak nie wiadomo do końca czy spowodowały one śmierć nurka. Ciało było to ponad 4 km od plaży, a Eugenio był nurkiem.. Więc możecie bez obaw udać się na kąpiel na plaży, jeśli jednak zobaczycie rekina, który będzie się zachowywać niepokojąco, możecie po prostu się wycofać dla swojego i jego świętego spokoju. Bardziej prawdopodobne jest to, że ugryzie Was bezpański pies na plaży niż rekin w wodzie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz